Slovakia

Na Orave sa podarila veľká vec. Majú pôrodnicu, akú môžu závidieť i za hranicami

Financovaný bol zväčša z eurofondov, prispeli aj Ministerstvo zdravotníctva, Žilinský samostatný kraj a napokon aj samotná nemocnica, ktorá nie je zadĺžená a pracuje v zelených číslach, sumou 200-tisíc euro.

Na slovenské pomery sa jedná o naozaj unikátny projekt. Každá rodička bude mať vlastnú pôrodnú izbu so špičkovým vybavením – radosť z nového života tak bude môcť nerušene zdieľať aj s ďalším rodinným príslušníkom.

Všetky priestory sú klimatizované…

„Vybudovali sme nádherné oddelenie, ktoré nám môžu závidieť aj ďaleko za hranicami. Som rád, že v kraji, kde je vysoká pôrodnosť, budú mať ženy nadštandardné podmienky,“ vraví uznávaný gynekológ a zároveň riaditeľ nemocnice Marian Tholt.

V Trstenej vlani vykonali 1143 pôrodov. „Na počet obyvateľov je tu najvyššia pôrodnosť, religiozita je tu vysoká, narodenie dieťaťa Oravci berú ako dar od Boha,“ doplnil Tholt.

Nemocnica má na gynekologicko pôrodíckom oddelení 47 lôžok, z toho šesť JIS-kových. Pred rekonštrukciou sa išlo za inšpiráciou neraz aj ďaleko – napríklad do Varšavy, Brna, či španielskej Barcelony. „V strednej Európe máme jedno z najmodernejších pracovísk,“ teší riaditeľa hornooravskej nemocnice s poliklinikou.

Pozrite si, ako to dnes v nemocnici v Trstenej vyzerá…

Football news:

Lampard named Xavi and Iniesta as the best players he has played against
Increasing selfishness and greed is the last thing the world needs right now. UEFA Vice-President on the European super League
Juve responded to Barca Pro 🐐 : We will bring you a real one at the camp Nou
Lampard thinks Messi is better than Ronaldo: I Choose Lionel because of pure, natural talent
He really wanted to play football, but he knew that he would not become a professional. Then he wrote a book about his favorite game
Structurally, Juve and Barcelona are very similar. Koeman won the case, and Pirlo smartly explained the tactics after the match
Alex telles has contracted the coronavirus