Slovakia

Na spoluorganizovanie MS v hokeji 2021 sa ponúkla Litva, šéf IIHF Fasel ju však odmietol

Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) zatiaľ nerozhodla, kto nahradí Bielorusko v úlohe organizátora majstrovstiev sveta v roku 2021. Isté je, že Litva susednému Lotyšsku pomáhať nebude, hoci pôvodne chcela.

Litovská premiérka Ingrida Šimonyté uviedla, že geografická blízkosť oboch krajín by mohla byť veľkou výhodou v logistike šampionátu a ponúkla pre potreby MS 2021 hokejové arény vo Vilniuse a Kaunase. Dočkala sa však zamietavého stanoviska šéfa IIHF Reného Fasela.

Veľa kandidátov nemá zmysel

„Mal som videokonferenciu s litovskou premiérkou. Som jej vďačný za ponuku a ochotu pomôcť. Cením si to, ale musíme ju odmietnuť. Už sme v rokovaní so zástupcami Slovenska a Dánska, ktorí majú pozitívne skúsenosti s organizovaním svetového šampionátu z rokov 2019 a 2018. Príliš veľa kandidátov v súčasnej našej situácii nemá zmysel,“ vyslovil sa René Fasel, cituje ho portál Sportbox.ru.

Lotyšsko bude s určitosťou organizátorom majstrovstiev sveta v hokeji v roku 2021. Či sa k nemu pridá aj druhý organizátor namiesto Bieloruska, ktoré práve prišlo o toto právo, sa rozhodne približne do dvoch týždňov.

O tom, že Minsk zrejme príde o spoluorganizáciu MS 2021, sa hovorilo už dlhší čas. Pre napätú politickú situáciu spojenú s režimom prezidenta Alexandra Lukašenka v Lotyši odmietli hostiť šampionát so susedom.

Škoda hrozila odstúpením

Tiež viacero účastníckych krajín vrátane Fínska či Švédska vyjadrilo svoje znepokojenie a na šampionáte nechceli štartovať, ak sa bude konať aj v Bielorusku.

K tomu sa v posledných týždňoch pridal tlak od sponzorov, napríklad dlhoročný partner MS v hokeji Škoda Auto hrozil odstúpením od zmluvy.

Majstrovstvá sveta v hokeji sú naplánované na 21. mája – 6. júna 2021, zatiaľ bez účasti divákov.

Slovenskí reprezentanti by sa mali na turnaji predstaviť v A-skupine spolu s Ruskom, Švédskom, Českom, Švajčiarskom, Dánskom, Bieloruskom a Veľkou Britániou.

Football news:

Fonseca about Europa League: Roma wants to go as far as possible
The draw for the 1/8 final of the Europa League will begin at 15:00
15 main stories of our football: Evseev flies in ski boots, Shirokov in a long binge, Galitsky on the treadmill finds Pereira
Oyarzabal first scored a penalty for Sociedad in a match with Manchester United. He has 16 goals from the point
Pioli about Milan in the 1/8 finals: Winning the Europa League gives you a ticket to the Champions League
Coach miner Castro about the Europa League: Ready to take on any opponent
Moreno has 6 goals in his last 5 games for Villarreal