Slovakia

Nemecká krajná pravica začala zjazd kritikou politiky spolkovej vlády

Tino Chrupalla, archívne foto. Foto: TASR/AP

Na sneme sa napriek pandémii zúčastňuje 600 delegátov.

Kalkar 28. novembra (TASR) – Kritikou politiky nemeckej vlády počas koronakrízy otvoril v sobotu predseda Alternatívy pre Nemecko (AfD) Tino Chrupalla dvojdňový zjazd tejto krajne pravicovej strany v meste Kalkar v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko.

Pred približne 600 delegátmi obvinil kabinet kancelárky Angely Merkelovej, že robí politiku čistého bankrotu, ktorá pripraví o prácu množstvo ľudí. AfD chce brániť ich záujmy, uviedla agentúra DPA.

Na výhrady, že organizovať zjazd s množstvom účastníkov v čase pandémie je nezodpovedné, Chrupalla reagoval slovami, že takéto stranícke podujatia sú v demokracii nevyhnutné. „Ak necháme vírus, aby nás obmedzoval, demokracia prehrala," povedal Chrupalla, ktorý zároveň vyzval delegátov, aby dodržiavali hygienické opatrenia.

AfD neuspela na súde so sťažnosťou voči nariadeniu, aby delegáti zjazdu, ktorý sa koná na miestnom výstavisku, mali permanentne nasadené rúška. V prípade, že by sa nedodržiavalo, mesto Kalkar oznámilo, že zjazd ukončí.

Proti konaniu zjazdu demonštrovalo v Kalkare okolo 500 ľudí. Organizátorom protestu bola aliancia Postavme sa rasizmu a vystúpili na ňom zástupcovia takmer všetkých parlamentných strán.

Football news:

Chelsea have sacked Lampard
Sergi Roberto can recover for the game with Athletic on January 31. He missed more than 2 months
Giggs on Bruno and Cantona: There are similarities, but Eric has 4 Premier League titles and a Cup. This is an indicator
Hertha legend Dardai will once again take over as head coach of the team
Tuchel will take charge of Chelsea
Okko Sport will show all the remaining matches of the Italian Cup this season
Lampard will be sacked by Chelsea in the near future. I can announce today