Nitra a Poprad sú bok po boku lídrami slovenskej hokejovej extraligy

Lídrami slovenskej hokejovej extraligy sú bok po boku hráči Popradu a Nitry. Obe mužstvá v doterajšom priebehu Tipos extraligy 2020/2021 odohrali po 13 duelov a nazbierali v nich rovnako 31 bodov.

Tretie Nové Zámky zaostávajú o tri body, no absolvovali o tri súboje viac. Popradskí „kamzíci“ v ostatnom súboji triumfovali na ľade maďarského MiškovcaLiptovským Mikulášom

Nepríjemný súper

Poprad síce viedol u súpera už 2:0, no v závere druhej tretiny za domácich skorigoval Daniel Kiss a v tretej časti vyrovnal v presilovke o dvoch korčuliarov Zachary Jordan. Druhý bod pre Podtatrancov ratoval v predĺžení Adam Drgoň, ktorý predtým skóroval aj v v 22. minúte.

„Vedeli sme, že Miškovec je doma nepríjemný súper, ale cez to všetko sme v prvej tretine hrali veľmi dobrý hokej a tento zápas sme mali vyhrať. Nižšia sústredenosť nás však stála bod, spravili sme veľa chýb pri hre piatich proti piatim. Aj z toho pramenili presilové hry súpera a počas jednej z nich sme inkasovali vyrovnávajúci gól. Nie som spokojný s našou hrou hlavne v druhej tretine,“ priznal po triumfe v Maďarsku kouč Popradu Peter Mikula, cituje ho web HK Poprad. Jeho zverenci sa v nedeľu predstavia v Detve.

Gólová prestrelka

Nitra v novembri odohrala už druhý domáci duel proti Liptákom a opäť šlo o poriadnu gólovú prestrelku. Kým v prvej polovici mesiaca sa pod Zoborom zrodil domáci triumf 6:5, tentokrát zverenci trénera Antonína Stavjaňu

Hostia, ktorí sú v tabuľke beznádejne poslední, pritom viedli 2:0 a podarilo sa im tiež skorigovať z 2:5 na 4:5.

„Mali sme zlý začiatok. Za stavu 5:2 som si myslel, že sa dočkáme pokojnejšieho zápasu, keď sa nebudeme triasť do posledných minút o víťazstvo. Mužstvo nám to nedoprialo, takže to bol typický priebeh a zbytočne sme sa do konca báli o výsledok,“ poznamenal Stavjaňa podľa webu hockeynitra.com. Nitru v nedeľu čaká ďalší domáci súboj, tentokrát proti Trenčínu.

Najmladší hráč

V domácom tíme debutoval mladý útočník Ondrej Molnár, ktorý sa vo veku 15 rokov, 9 mesiacov a 19 dní stal tretí najmladším hráčom so štartom v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži.

Mladší boli pri extraligovom debute už len Andrej Podkonický (Zvolen, 1993/1994, 15 rokov, 4 mesiace a 19 dní) a Šimon Nemec (Nitra, 2019/2020, 5 rokov, 6 mesiacov a 29 dní). Ak sa Molnárovi podarí v aktuálnej sezóne do 7.3.2021 skórovať, prekoná rekord Mariána Gáboríka z roku1998 pri jeho premiérovom extraligovom góle vo veku 16 rokov a 27 dní.

„Snažím sa na to nemyslieť. Sústredím sa na skvelú hru a pomoc tímu, no snáď príde aj ten gól,“ povedal mladík podľa webu HockeySlovakia.sk a k piatkovému súboju doplnil: „Tréner nebol nadšený z výkonu tímu, ale mňa pochválil, takže som spokojný. Ja som si zápas užíval.“

Ex-coach of Fiorentina and Bordeaux Paulo Sousa took charge of the Polish national team
Mandzukic on Milan and Zlatan: It is important to instill fear in your opponents. We have a lot of experience
The football Association of the Czech Republic said that Bican 821 scored a goal. Ronaldo has 760
The youngster is Interested in Arsenal lease. He decides together with his family
Against Barcelona in the Cup - a small Catalan club that has already knocked out Atletico. Here we picked up and launched the career of Alba
Aguero has contracted the coronavirus
Pogba on the 1st place in the Premier League: Manchester United is still far from the trophy. This is not enough