Slovakia

Nové divadlo v Nitre oslávi výročie sériou bezplatných predstavení

Za päť rokov svojej existencie vytvorilo divadlo 12 inscenácií pre všetky vekové kategórie divákov.

Nitra 14. júna (TASR) – Nové divadlo (ND) v Nitre oslávilo piate výročie svojho vzniku sériou piatich verejných predstavení v piatich mestských častiach. Do konca júna bude hrať na sídliskách Chrenová, Diely, Klokočina, v Synagóge v Starom meste a na Zobore v priestore Zoborského kláštora.

Divákom bezplatne odohrá inscenácie Kocúr v čižmách, Cisárove nové šaty, Anna Franková a Druhá smrť Jany z Arcu. „Vrchol osláv, sa samozrejme, uskutoční 1. júla v Hideparku, kde Nové divadlo odohralo doslova na zelenej lúke svoju prvú premiéru, ktorou bola hra Kúpalisko napísaná pre naše divadlo,“ informovalo ND.

Za päť rokov svojej existencie vytvorilo divadlo 12 inscenácií pre všetky vekové kategórie divákov. Odohralo 440 predstavení takmer pre 45.000 divákov. Svoju tvorbu predstavilo vo vyše 40 mestách a obciach Slovenska. Je tiež pravidelným účastníkom domácich festivalov. „Teší nás, že snaha nepodceňovať detského diváka a tematická angažovanosť vedú k veľkej popularite našich 'detských' predstavení aj u dospelých divákov,“ skonštatovali tvorcovia z ND.

Football news:

Fantastic story of a surfer from Australia: he won bronze after a severe skull injury (he couldn't even walk)
Aguero underwent a course of stem cell treatment to restore the cartilage of the knee joint
Mills on Varane at Manchester United: I'm not sure that he will be like van Dijk or Dias. There are 6 difficult matches in La Liga, not counting the Champions League
Memphis Depay: I don't care if they call me a rebel. Suarez won a lot not because he is the nicest person on the field
Barca will not have to register Messi as a newcomer. He will be able to work at the training camp without signing a contract
Petkovic headed Bordeaux. He worked with the Swiss national team since 2014
Chelsea may include Zouma in the deal with Sevilla for Kunde