Slovakia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

NOVINKY v akcii Voz, v ktorej figuruje aj šéf Tiposu: Štvorica obvinených je na SLOBODE!

NAKA (Ilustračné foto)

Štvoricu obvinených z kauzy Voz prepustili zo zadržania na slobodu. Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku o tom rozhodol v sobotu (11. 6.). Rozhodnutie nie je právoplatné. TASR o tom informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

"Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu včera nevyhovel návrhu prokurátorky Úradu špeciálnej prokuratúry na vzatie obvinených do väzby a všetky štyri obvinené osoby prepustil zo zadržania na slobodu, pretože nevzhliadol dôvody na ich väzobné stíhanie," spresnila hovorkyňa.

Proti tomuto rozhodnutiu podal prokurátor sťažnosť. Rozhodovať o nej bude Najvyšší súd SR 20. júna na verejnom zasadnutí.

V rámci štvrtkovej (9. 6.) akcie vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil dovedna 25 fyzických a 6 právnických osôb. Zadržaných bolo 13 osôb. Kauza sa týka podozrení zo závažnej ekonomickej trestnej činnosti.

"Ide o pokračovací zločin skrátenia dane a poistného, spáchaný organizovanou skupinou a obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Únik na dani ku škode štátneho rozpočtu predstavuje 9,2 milióna eur," priblížil pre TASR hovorca Generálnej prokuratúry (GP) SR Dalibor Skladan.

Akcia sa má týkať obchodovania s pohonnými hmotami. Medzi obvinenými v akcii Voz je aj súčasný šéf Tiposu Marek Kaňka, ktorý v minulosti pôsobil v súkromnom sektore s pohonnými hmotami.

"Marekovi Kaňkovi bolo vo štvrtok doručené obvinenie, v tejto súvislosti bol vypovedať na polícii. Voči obvineniu podal sťažnosť, keďže obvineniam nerozumie a momentálne ich študuje jeho právny zástupca. Podľa toho následne zváži ďalšie kroky,“ uviedol v reakcii na obvinenie Kaňku Tipos.

Autori: ev, TASR