Slovakia

O areál s letným kúpaliskom Mičurin by sa podľa aktivistov mohlo starať mesto

Zdroj: FB Kúpalisko Ekoiuventa

Areál bývalého Domu mládeže na Búdkovej v Bratislave, známy ako Ekoiuventa či Mičurin, by mohlo v budúcnosti prevádzkovať hlavné mesto. Tvrdia to aktivisti z občianskeho združenia Hrad-Slavín a odvolávajú sa pritom na májové stretnutie s predstaviteľmi mesta, na ktorom mal bratislavský primátor Matúš Vallo potvrdiť záujem magistrátu o správu areálu s obľúbeným kúpaliskom.

Areál Mičurin je aktuálne v gescii ministerstva školstva. Magistrát pre TASR uviedol, že dlhodobo prejavuje záujem spolu s ministerstvom zveľadiť tento "vzácny a obľúbený verejný priestor" a uvedomuje si jeho výnimočnosť. "S ministerstvom školstva už od minulej sezóny diskutujeme o podmienkach a možnostiach ďalšieho fungovania Mičurinu," priblížila hovorkyňa Bratislavy Katarína Rajčanová. Rezort školstva pre TASR uviedol, že "záležitosť" je momentálne v štádiu riešenia a o výsledkoch bude následne informovať.

OZ Hrad-Slavín bojuje za otvorenie areálu Mičurin od roku 2016 a za ten čas rokovalo s troma ministrami školstva. "Hlavným problémom areálu je veľmi pomalé riešenie troch najväčších výziev, ktoré doteraz bránili jeho otvoreniu: sporné vlastníctvo prístupovej cesty, nutné rekonštrukcie budovy a neriešenie prevádzky budovy ako centra pre verejnosť," tvrdia aktivisti.

Zdroj: Facebook/OZ Hrad Slavín

​V nedávnej minulosti ožil aj amfiteáter nachádzajúci sa v areáli, kde je aj letné kúpalisko...

Okrem stretnutia s predstaviteľmi mesta absolvovali aj rokovanie so zástupcami ministerstva i s osobou, ktorá je poverená riadením areálu. "Ministerstvo má o dohodu s mestom záujem,” skonštatovala predsedníčka OZ Hrad-Slavín Sabina Barborjak. Bazén by podľa združenia mal byť aj tento rok otvorený a má sa opäť premietať letné kino, ktoré budú prevádzkovať dobrovoľníci zo združenia.  Barborjak podotýka, že ich hlavnou prioritou naďalej ostáva celoročné otvorenie budovy a areálu pre verejnosť s jasným plánom, ako kultúrne a voľnočasové centrum.

(TASR)

Football news:

Juventus does not want to extend the contract with Ronaldo because of the high salary. But this summer he will not leave
Khramtsov's gold is heroism: he fought at the Games with a broken arm. Victory of Maxim-in memory of mom
Kepa on the conflict with Sarri in the League Cup final: This is a huge misunderstanding. I didn't have an injury, I just wanted to buy time and help the team
Manchester United has agreed the transfer of Varane with Real Madrid for 41 million pounds, including bonuses
Newcastle want to sign Tuanzebe. Defender will leave Manchester United due to Varane's transfer
Former Juventus player Giovinco is close to moving to PAOK
Kepa pro Premier League: The hardest league for goalkeepers. But I quickly adapted