Slovakia

Obrovský hnev UEFA: Na stole je vylúčenie troch tímov z prebiehajúceho semifinále Ligy majstrov!

Dánsky funkcionár v rozhovore pre rozhlasovú stanicu DR uviedol, že o tom bude vedenie európskeho futbalu rozhodovať v piatok. Real, Manchester City a Chelsea sú medzi dvanástimi veľkoklubmi z Anglicka, Španielska a Talianska, ktoré dnes oznámili založenie nezávislej a uzavreté superligy. UEFA to ostro odsúdila a pohrozila účastníkom radom sankcií.

Všetky tri menované tímy postúpili v Lige majstrov do semifinále, ktorá odštartujú budúci týždeň. Real má nastúpiť proti Chelsea, Manchester City proti Paríž St. Germain, ktorého predstavitelia vytvorenie superligy nepodporili. "Všetci traja musia byť vyradení a očakávam, že k tomu dôjde v piatok. Potom budeme riešiť, ako dokončiť Ligu majstrov," uviedol Möller. V piatok sa uskutoční mimoriadne zasadnutie výkonného výboru UEFA. Pre vylúčenie je aj predseda UEFA Aleksander Ceferino.

"Stále s právnikmi riešime, aké kroky uskutočníme, ale využijeme všetky dostupné tresty," uviedol. "Ja to vidím tak, že kluby aj ich hráči by čo najskôr mali byť vylúčení zo všetkých našich súťaží," dodal.

Pre kluby by účasť v Superlige znamenala nemožnosť štartovať nielen v európskych pohároch, ale aj v národných ligách. Hráča by zase prísne sankcie mohli pripraviť okrem iného aj o štart na majstrovstvách Európy a v ďalších reprezentačných súťažiach.

Football news:

Griezmann spoke with Hamilton and visited the Mercedes boxes at the Spanish Grand Prix
Barcelona feels that Neymar used it. He said that he wanted to return, but extended his contract with PSG (RAC1)
Aubameyang to the Arsenal fans: We wanted to give you something good. I am sorry that we could not
Atletico did not lose at the Camp Nou. Busquets' injury is the turning point of the match (and the championship race?)
Verratti injured his knee ligaments in PSG training. Participation in the Euro is still in question
Neymar's contract in one picture. Mbappe wants the same one
Manchester United would like to sign Bellingham in the summer, not Sancho. Borussia do not intend to sell Jude