Slovakia

Od 27. januára bude s testom možná športová príprava adeptov na OH

Úradu verejného zdravotníctva doteraz povolil športovcom len organizovanie jedenástich profesionálnych súťaží v piatich odvetviach.

Bratislava 21. januára (TASR) - Kandidáti na účasť na tohtoročných olympijských a paralympisjkých hrách v Tokiu budú mať od 27. januára umožnené hromadné podujatia nevyhnutné pre ich športovú prípravu a kvalifikáciu. Budú však potrebovať "Dekrét kandidáta", podujatia sa musia konať bez obecenstva a všetci účastníci musia mať negatívny RT-PCR alebo antigénový test na ochorenie COVID-19 nie starší ako sedem dní.

TASR o tom informovala hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR Daša Račková v súvislosti s novou vyhláškou úradu účinnou od 27. januára. "Umožňuje sa činnosť prevádzok, ktoré poskytujú služby nevyhnutné pre športovú činnosť osôb, ktoré sú držiteľmi dekrétu o zaradení do širšej nominácie olympijského alebo paralympijského tímu," priblížila ďalej hovorkyňa. Stanovujú sa tiež podmienky činnosti prevádzok, nemôžu napríklad poskytovať služby pre iné osoby.

Úradu verejného zdravotníctva doteraz povolil športovcom len organizovanie jedenástich profesionálnych súťaží v piatich odvetviach - futbal, hokej, basketbal, volejbal a hádzaná a taktiež prípravu v Karanténnom centre pre vrcholové športy. v šamorínskej "bubline".

Football news:

Moreno has 6 goals in his last 5 games for Villarreal
Coach of Zagreb: In the matches with Krasnodar, we showed how good we are. Only the implementation needs to be worked on
Ole Gunnar Solskjaer: Manchester United are waiting for three important weeks, matches with Chelsea, Leicester. We are confident in ourselves
Gattuso on Granada: If Napoli were killing time like this, we would have been smeared in the press
Dzeko is Roma's top scorer in European competitions. He scored the 29th goal and beat Totti
Mikel Arteta: We got to give them two goals. Would hate to fly out of the Europa League
Milan kicked 18 penalties for the season. This is the best result in the top 5 leagues in Europe