Slovakia

Odstraňovanie následkov útoku na Skripaľovcov stálo 7,5 milióna libier

Polícia v anglickom grófstve Wiltshire, do ktorého patrí i Salisbury, v pondelok informovala, že na vyrovnávanie sa s dôsledkami otravy Skripaľovcov v Salisbury minula približne 7,5 milióna libier (8,54 milióna eur). Tamojší policajný náčelník Angus Macpherson podľa agentúry AP uviedol, že jeho oddelenie by situáciu nezvládlo bez pomoci dovedna 1230 policajtov z iných oblastí.

Macpherson dodal, že pomoc týchto policajtov v meste už nie je potrebná, keďže niektoré dekontaminované miesta sa už vracajú do rúk svojich majiteľov a na tých zvyšných hliadkujú príslušníci súkromných bezpečnostných služieb.

Bývalého dôstojníka ruskej vojenskej rozviedky GRU Sergeja Skripaľa (66) a jeho dcéru Juliju (33) našli 4. marca v bezvedomí na lavičke pred obchodným centrom v Salisbury, kde Skripaľ žil. Obaja boli následne celé týždne hospitalizovaní v kritickom stave, no ich stav sa napokon zlepšil, pričom najskôr z nemocnice prepustili Juliju a nedávno i Sergeja Skripaľa.

Británia z útoku na Skripaľovcov, pri ktorom bola podľa nej použitá nervovoparalytická látka novičok vyvinutá v bývalom Sovietskom zväze, obvinila Moskvu. Kauza vyvolala roztržku medzi Ruskom a Britániou a jej spojencami a viedla k najväčšiemu vzájomnému vyhosteniu diplomatov od čias studenej vojny.

Football news:

Lineker on the CAS decision on Manchester City: it's Hard to know what will happen to the FFP rules after this
Holand's busy holidays: first I sawed trees with my father, then I had a fight with a security guard at a night club
Tebas on Manchester City's participation in European competitions: CAS does not meet the arbitration standards
Bartomeu about VAR in La Liga: a number of decisions were made in favour of one of our rivals
Manchester City won UEFA: European Cup ban cancelled, penalty reduced
Jorge Valdano: if Real Madrid beat Granada, they will take La Liga
Josep Bartomeu: Messi will remain at Barca after his career ends