Slovakia

Okresný súd zrušil termín procesu o krátení daní so Zoltánom A.

Zoltána A. Špecializovaný trestný súd v Pezinku odsúdil na trest 15 rokov odňatia slobody za úkladnú vraždu investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Bratislava 19. mája (TASR) – Proces so Zoltánom A. a jeho spoločníkom Jánom M. v prípade krátenia dane naplánovaný na Okresnom súde Bratislava V na stredu zrušili a vo veci nie je zatiaľ vytýčený nový termín.

"Termín pojednávania bol zrušený v dôsledku ospravedlnenia sa oboch prísediacich z vážnych osobných dôvodov. Nový termín pojednávania, ktorý podľa kalendára konajúcej sudkyne prichádza do úvahy začiatkom leta, bude vytýčený bezodkladne," sprostredkoval odpoveď predsedníčky OS Bratislava V Anny Križákovej hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Zoltán A. čelí obvineniu z krátenia dane a poistného spolu s Jánom M. V tomto prípade im hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov. Podľa portálu dlznik.sk má Zoltán A. nedoplatok na daniach vyše milióna eur. V prípade sa minulý rok viackrát odročovalo, a keď sa pojednávalo, tak bola z procesu vylúčená verejnosť vrátane médií. Zoltán A. okrem toho dával súhlas svojmu obhajcovi na konanie v neprítomnosti.

Zoltána A. 30. decembra 2019 Špecializovaný trestný súd v Pezinku odsúdil na trest 15 rokov odňatia slobody za úkladnú vraždu investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Rozsudok bol právoplatný vzhľadom na to, že Zoltán A. súhlasil s dohodou o vine a treste.

ŠTS však vtedy neschválil dohodu o vine a treste medzi Zoltánom A. a prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry. Ten mu navrhoval pôvodne trest desať rokov odňatia slobody. V prípade vraždy novinára Kuciaka bol sprostredkovateľom.

Od augusta minulého roku čelí Zoltán A. spolu s ďalšími osobami obvineniu v príprave vrážd prokurátora ÚŠP Maroša Žilinku, prokurátora Generálnej prokuratúry SR Petra Šufliarskeho a advokáta Daniela Lipšica. Obvinil ho Úrad inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR.

Football news:

Ronaldo has scored 29 (24+5) points in 26 Serie A matches this season
Dybala scored in 5 consecutive Serie A matches
Vardy scored his 100th Premier League goal for Leicester
Rashford, Greenwood and martial have scored 55 goals for the season and surpassed mane, Salah and Firmino (51 goals)
Martial scored 20 goals in a season for the first time in his career
Rashford is the first English Manchester United player in 8 years with 20+ goals in one season
Manchester United have scored 17 penalties in all competitions this season, 12 in the Premier League