Slovakia

Oligarcha Hodorovský má blízko k ďalšiemu biznisu za vyše 70 miliónov

Hoci sa jeho meno spája s podnikateľskými aktivitami za stovky miliónov eur, v rebríčkoch najbohatších Slovákov sa nikdy neobjavil. Niekdajší štátny funkcionár z divokých 90. rokov František Hodorovský zostáva napriek početným väzbám na kontroverzné konkurzy, miliónové pohľadávky a firmy s majetkom za desiatky miliónov eur záhadnou postavou slovenského biznisu.

K najväčším podnikom spájaným s Hodorovským patrí stavebná firma TSS Grade, ktorá v minulosti skončila v reštrukturalizácii s dlhmi prevyšujúcimi sto miliónov eur. Hodorovský stojí tiež za pôžičkou pre nového majiteľa Unipharmy – jedného z najväčších distribútorov liekov na Slovensku. Do jeho impéria spadá i viacero hotelov či aquaparkov.

Podnikateľ označovaný pre zriedkavé fotografie za muža bez tváre sa dlhodobo vyhýba médiám. Keď Aktuality.sk zmapovali konkurzy, v ktorých sa opakovane objavujú ľudia, resp. firmy s prepojením na Hodorovského, na otázky neodpovedal. Rovnakú taktiku zvolil aj pri najnovších zisteniach redakcie.

Aktuality.sk tentoraz odhaľujú vlastnícke pozadie holdingu Stavcom HP s majetkom za vyše 70 miliónov eur. Okrem Hodorovského stoja za akciovkou aj spoločnosti, v ktorých figurujú viaceré osoby z pochybných konkurzov. Súčasťou impéria Stavcomu HP je aj rozľahlý kaštieľ pri Bratislave či jeden z najväčších aquaparkov v Česku.

#SpajaNasZodpovednost

Aktuality.sk ukazujú pravú tvár Slovenska – bez toho, aby zakrývali fakty a ohýbali realitu. Každý deň vám prinášame dôveryhodné a vyvážené spravodajstvo. Vaša podpora zabezpečí, aby náš obsah ostal otvorený aj pre tých, ktorí si to nemôžu dovoliť.

Máte už konto? Prihláste sa

Football news:

Zidane and Gattuso are on the list of possible candidates for the post of head coach of Juventus
Barcelona may sign PSV top scorer Malen if the deals for Holand and Depay fall through
Koeman on disqualification: I think it's personal. Well, the type is not an insult, there is something else
Jurgen Klopp: No one will cry in front of the TV if we don't qualify for the Champions League. We are not children in a candy store
Vlasic took out Cristiano, but flew away from Muriel, and Lukaku has a record 88%: we continue to choose the best player of the season in Serie A
The penalty for 9 Super League clubs: a total donation of 15 million and the refusal of 5% of European income. With Real Madrid, Juve and Barca, UEFA promises to deal more seriously
Neymar will extend his contract with PSG until 2026. They can announce it on Saturday