Slovakia

ONLINE: Slováci v akcii. Sledujte s nami aj 4. olympijský deň v Tokiu

Triatlon

Vedoucí skupina je už pouze šestičlenná, odpadla Američanka Summer Rappaportová. Po třetím cyklistickém okruhu z osmi se u Češek nic moc nezměnilo, pouze se zvýšily ztráty na čelo.

Triatlon

V závodě žen není pole zdaleka ta vyrovnané a už z vody vylezla pohromadě jen malá skupinka, která na kole udává tempo. Je v ní 7 triatlonistek a na ostatní mají náskok přes minutu. Češky jsou bohužel až ve druhé polovině pole a jejich ztráta se čím dál zvyšuje. Petra Kuříková je po čtvrtině cyklistické části na 36. místě se ztrátou 2:19 uprostřed desetičlené skupiny, Vendula Frintová ztrácí ještě o 80 sekund více a na 42. pozici táhne malou skupinku dalších čtyř žen.

Program soutěží 4. dne

BadmintonBasketbal

Basketbal 3×3Usa – Japonsko (ženy)
Mongolsko – Čína (źeny)
Belgie – Polsko (muži)
Čína – Japonsko (muži)
Francie – Rumunsko (ženy)
ROV – Itálie (ženy)
Srbsko – ROV (muži)
Lotyšsko – Nizozemsko (muži)
přesný rozpis zápasů bude znám až po ukončení základních skupin

BoxCyklistika


FotbalHázenáJachting


Jezdectví


JudoLukostřelba


Plavání

Plážový volejbal
Pozemní hokejRagby 7

Skoky do vody


SoftballSportovní gymnastika


Sportovní střelba

Stolní tenisSurfing


ŠermTaekwondoTenis


Triatlon


Vodní póloVodní slalomVolejbalVzpírání

Vítejte u 4. dne soutěží olympijských her v Tokiu! Po dni plném senzací a českých medailových úspěchů nás čeká další den, kde si nejen Češi, ale i Slováci mohou dělat medailové naděje. Co všechno se tedy bude dít?

Češi a Slováci v akci

Po obrovské náloži české účasti v pondělích soutěžích bude dnešní den malinko skromnější. Rozhodně však ne nezajímavý.


Asi největší medailovou nadějí české výpravy pro tento den je kajakářka Kateřina Minařík Kudějová, kterou čeká semifinále a finále vodního slalomu.
V závodě horských kol se představí Jitka Čábelická, pro kterou bude úspěchem dojet v top 20.
Plavkyně Barbora Seemanová bude bojovat o splnění svého cíle, kterým je postup do finále na kraulařské dvoustovce. Velmi příjemným překvapením je semifinálová účast také u Kristýny Horské na krátké polohovce. Jan Micka pak nastoupí do rozplaveb na 800 metrů volně.
Ve střelbě se pokusí probojovat aspoň do druhé části kvalifikace pro osm nejlepších probojovat smíšené družstvo vzduchové pušky ve složení Nikola Šarounová, David Hrčkulák.
S velkými nadějemi budeme sledovat dění na tenisových kurtech, kde se nejprve ve druhém kole dvouhry postaví Tomáš Macháč argentinskému favoritovi Diegu Schwartzmanovi v prvním zápase na kurtu č. 1, současně s ním už ve třetím kole Barbora Krejčíková Švýcarce Belindě Bencicové v prvním zápase na kurtu č. 2. Hned po ní bude hrát svůj zápas třetího kola Karolína Plíšková proti Italce Camile Giorgiové, zhruba ve stejnou dobu by pak měla na centrkurtu vyzvat Naomi Ósakakovou Markéta Vondroušová. Po chvíli oddechu pak musí Češky sebrat síly na čtyřhry, kde se ve druhém kole Barbora KrejčíkováKateřinou Siniakovou postaví španělské dvojici Paula Badosaová, Sara Sorribesová Tormová v posledním zápase na kurtu č. 4 a Karolína PlíškováMarkétou Vondroušovou brazilskému páru Laura Pigossiová, Luisa Stefaniová. S výjimkou dvouhry Markéty Vondroušové jsou všechny Češky ve svých zápasech favoritkami.
Jako úplně první v rámci úterního programu pak budou závodit triatlonistky Vendula Frintová a Petra Kuříková. Triatlon je absolutně nevyzpytatelný, navíc v tokijských podmínkách, ale cokoliv do top 15 by bylo určitě úspěchem.

Slováci pak budou taktéž s nadějemi hledět do kanálu vodního slalomu, kde se bude kanoistka Eliška Mintálová i se zlomeným palcem pokoušet o životní úspěch.


Stolní tenista Yang Wang se pokusí ve třetím kole překvapit proti devátému nasazenému Japonci Kokimu Niwaovi.
Posledními slovenskými zástupci v úterním programu jsou tenisté Lukáš KleinFilipem Poláškem, kteří se ve druhém kole čtyřhry v prvním zápase na kurtu č. 6 postaví americké dvojici Austin Krajicek, Tennys Sandgren.

Football news:

Jamie O'Hara: I don't think that anyone other than Manchester United, City, Liverpool and Chelsea will win the Premier League in the next 10-15 years
Carlo Ancelotti: Hazard is not at the level that we would like to see. It is not easy for him to play 2 matches in a row
Laporte was offered to sell Fati in the summer to register Messi. The president of Barca refused
Ronald Koeman: I wanted to go to Barca, but I didn't expect such problems. I am struggling and I do not regret that I came
Ronaldo got into the start of Manchester United in all 3 games after the transfer. He will play with West Ham from the first minutes
Golovin scored for the first time this season in Ligue 1, making an effective action in the 2nd game in a row
Messi and his family can move to a castle near Paris. The building is estimated at 48 million euros