Slovakia

Ozbrojenci zrejme uniesli viac než 300 dievčat z internátu v Nigérii

K hromadným únosom žiakov dochádza v Nigérii opakovane.

Abuja 26. februára (TASR) - Skupina ozbrojencov v noci na piatok zrejme uniesla viac než 300 dievčat z internátu v severozápadnej časti Nigérie. Informovala o tom agentúra AFP.

K útoku na internát strednej dievčenskej školy v Jangebe došlo podľa miestneho učiteľa okolo jednej hodiny v noci. Zatiaľ nie sú známe počty študentiek, ktoré sa v tom čase v škole nachádzali. Polícia zatiaľ incident nepotvrdila.

Počet únosov v severozápadnej a strednej časti Nigérie sa v posledných rokoch zintenzívnil. V priebehu minulého týždňa uniesli neznámi ozbrojenci v strednej časti Nigérie 42 ľudí vrátane 27 študentov. Jedného zo študentov počas únosu zastrelili.

V decembri došlo tiež k hromadnému únosu 300 žiakov v štáte Katsina. Ozbrojenci žiakov po rokovaniach s vládou o niekoľko dní prepustili.

K hromadným únosom žiakov dochádza v Nigérii opakovane. Spravidla ich vykonávajú členovia gangov, ktorí sa týmto spôsobom pokúšajú získať výkupné. Často sa dopúšťajú aj sexuálnych zločinov a rabovania. Za viacerými prípadmi tohto druhu stáli v posledných rokoch aj militanti z regionálnej islamistickej organizácie Boko Haram.

Football news:

Tottenham have 1 win in their last 5 matches
Cavani's goal to Tottenham was cancelled out after VAR due to McTominay's go-ahead
Lingard scored 8 goals in the Premier League season, repeating his personal best
Antonio Conte: Inter have grown a lot in all aspects in two seasons
Vazquez will miss the rest of Real Madrid's season. He has a sprained cruciate ligament
Mesut Ozil: Real Madrid are the favourites for the La Liga title. Benzema - the best striker of the championship
Bixant Lizarazu: Benzema is one of the best players in the history of French football