Slovakia

Pekarík? Služobne najstarší hráč s vizitkou spoľahlivosti a profesionality

A v 34 rokoch je aj najstarší hráč tímu trénera Bruna Labbadiu, ak opomenieme ešte o dva roky staršieho nórskeho brankára Runeho Jarsteina.

„Na ihrisku sa snažím robiť všetko na maximum. Cítim zodpovednosť za svoj tím aj našich fanúšikov,“ uviedol Peter Pekarík v rozhovore na oficiálnom webe Hertha BSC.

Pravý bek v tejto sezóne strelil už dva góly (proti Brémam v bundeslige a Braunschweigu v pohári). To je dokopy toľko, čo predtým v najvyššej nemeckej súťaži za osem rokov. Poctivú defenzívnu prácu vystužuje ofenzívnymi výpadmi a snaží sa byť vpredu nebezpečný.

"Jasné, že moje góly ma potešili. V skutočnosti ich mohlo byť aj viac. Mal som veľké šance aj proti Wolfsburgu alebo Dortmundu.

Na týchto útočných situáciách pracujeme aj na tréningoch. Pre obrancu je dôležité čítať hru, aby sme mohli vykročiť dopredu v správnych momentoch," vysvetlil Pekarík.

Odchovanec žilinského futbalu rád hovorí o profesionalizme, ktorý sa snaží uplatňovať vo svojej kariére dlhé roky. Čo všetko to znamená? "Je to o tvrdej práci v príprave jednotlivca, ale aj celého tímu.

To je základ. Dôležitý je však aj zdravý životný štýl. O zdravé stravovanie a celkovo spôsob života sa stará moja manželka Lujza. Ak budem naďalej dôsledne pracovať na týchto detailoch, viem, že futbal ma bude ešte dlho baviť," skonštatoval Pekarík.

Hertha Berlín vydolovala z ôsmich zápasov nového ročníka I. bundesligy len 7 bodov za dve víťazstvá a jednu remízu. Pekarík vidí tieto dôvodu súčasného nelichotivého sta­vu:

"Keď sa pozrieme späť na zápasy proti Bayernu, Lipsku, Wolfsburgu alebo na prvý polčas proti Dortmundu, mali sme veľa šancí a mali sme nazbierať viac bodov.

Hrali sme na vysokej úrovni, ale neodmenili sme sa bodmi. O lepší výsledok v týchto zápasoch nás napokon obrala strata koncentrácie aj agresívneho štýlu v závere."

Skúsený futbalista dostal aj otázky týkajúce sa nedávneho reprezentačného asociačného termínu, na ktorom Pekarík tradične nechýbal a podieľal sa na postupe Slovenska na majstrovstvá Európy.

Slováci vyhrali v Severnom Írsku 2:1 po predĺžení a Pekarík odohral kompletných vyše 120 minút. "Bol to pravý boj o miestenku na ME. Zároveň to bol môj 95: zápas v reprezentácii a vždy budem na neho v dobrom spomínať. Po zápase zavládla v našej šatni pravá eufória.

Splnil sa mi ďalší veľký sen. Po účasti na majstrovstvách sveta v JAR 2010 a ME 2016 vo Francúzsku je to ďalší veľký úspech pre našu malú krajinu. Naši fanúšikovia sú na nás hrdí. Som rád, že sme v tomto ťažkom období urobili radosť ľuďom na Slovensku," dodal Pekarík.

Football news:

Conte on 2-1 with Milan: Before the winning goal, the result was unfair. Their goalkeeper is the best player of the match
Mikel Arteta: Arsenal did everything right, but they lost. Wins give confidence
Nicolo Barella: We proved that we are stronger than Milan
Go do your voodoo shit, you little ass. Ibrahimovic-Lukaku during the Cup match
Pioli on the defeat by Inter: The only difference was the relegation. There could be any result in equal teams
UEFA has no plans to abandon the Euro in 12 cities. Other options are undesirable
Eriksen scored for Inter for the first time in almost six months - Milan in the Cup in the 97th minute from a free kick