Slovakia

Peter Velits o Saganovi: Tourminátor potrebuje viac času

Podľa neho zatiaľ fanúšikovia nemali možnosť vidieť dostatočne veľkú vzorku na to, aby si utvorili relevantný obraz. Už dnes sa Peter Sagan (30) postaví na štart druhého podujatia po koronakríze Miláno - Turín.

Velits si myslí, že Tourminátor môže patriť medzi favoritov, no zrejme potrebuje ešte nejaký čas na rozjazdenie. „Peťo má za sebou prvé preteky po veľmi dlhej prestávke. Bola to cez víkend taká lotéria, ako to celé vlastne dopadne. Je ťažké teraz teoretizovať, prečo nebol na Strade Bianche viac vpredu a prečo vlastne odstúpil. Fanúšikovia musia pochopiť, že nie je vôbec jednoduché pre športovca v strede roka iba trénovať a potom sa vrátiť do vrcholovej cyklistiky. Je možné, že Peter, ale aj iní jazdci budú potrebovať ďalších pár pretekov na rozjazdenie,“ povedal pre Nový Čas bývalý majster sveta v časovke Velits a jedným dychom dodal:

„Istý čas to vyzeralo tak, že už tento rok žiadne preteky nebudú. Nakoniec sa však prišlo aspoň s nejakým plánom, ktorý je síce poriadne nahustený, ale je tam badateľná snaha sezónu zachrániť. Bude to veľmi špeciálny rok. Pretekári to budú mať ťažké.“ Predpovedať, ako dopadnú dnešné preteky Miláno - Turín i sobotňajšia klasika Miláno - San Remo si nedovolí.

Sagan
Otvoriť galériu

„Za normálnych okolností by sme mohli v pohode tvrdiť, že bude na obidvoch podujatiach patriť k favoritom, no tento rok je naozaj špecifický. Ťažko sa mi to predpovedá. Sám Peťo musí vedieť, či má za sebou kvalitnú prípravu, alebo má ešte nejaké deficity, na ktorých chce popracovať. Sám som určite zvedavý na to, ako to vlastne dopadne,“ uzavrel Velits.

Football news:

Havertz on Klopp: a Great coach. He has achieved a lot at Liverpool, but is hungry to win and wants to win even more
Zinedine Zidane: Real Madrid will have a chance to win trophies if we play as we did after the quarantine
Solskjaer on penalty: Tough decision. De Gea made an incredible save, but the rules are the rules
It's time to learn the names of new Borussia heroes. Now there are 17-year-old boys making goals
Paulo Fonseca: it's Important to bring Smalling back to Roma. We have only 3 Central defenders
Arteta about 2:1 with West ham: Arsenal made life difficult for themselves with losses, but they fought and believed in victory
Palace midfielder Townsend: Could have beaten Manchester United with a bigger difference. We had moments