Slovakia

Pittsburgh otvoril kemp bez 9 hráčov, ktorí sa mohli nakaziť COVID-19

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Hokejisti sa potenciálne dostali do kontaktu s osobou, ktorá mala kontakt s pozitívne testovaným človekom.

Pittsburgh 13. júla (TASR) - Klub zámorskej hokejovej NHL Pittsburgh Penguins v pondelok otvoril prípravný kemp pred obnovením sezóny bez deviatich hráčov, ktorí mohli byť sekundárne vystavení osobe testovanej pozitívne na ochorenie COVID-19.

Penguins nezverejnili, o ktorých hráčov ide. Hokejisti sa potenciálne dostali do kontaktu s osobou, ktorá mala kontakt s pozitívne testovaným človekom. Títo hráči sa nemôžu zúčastniť na tréningoch, kým nebudú mať ďalšie testy s negatívnymi výsledkami podľa protokolu NHL.

Kempy sa v rámci tretej fázy reštartu začali v pondelok 13. júla, hráči sa budú v tréningových centrách svojich tímov spoločne pripravovať až do 26. júla, keď sa premiestnia do tzv. hub cities. Na neutrálnych štadiónoch v Edmontone, respektíve Toronte absolvujú najprv niekoľko prípravných stretnutí a od 1. augusta v nich dohrajú pandémiou poznačený ročník, bez divákov a za prísnych hygienických opatrení. V kempoch by sa malo predstaviť osem až desať slovenských hokejistov.

Hráči sa môžu do pondelka večera miestneho času rozhodnúť, či sa pripoja ku svojim tímom a sezónu dohrajú. Ak sa rozhodli nehrať, nehrozí im žiadny trest. Informovala o tom agentúra AP.

Football news:

Ferran Torres: Ronaldo was the best. He is an example for everyone who wants to achieve the maximum in football
Barcelona cannot agree with Ter Stegen on a new contract. The goalkeeper wants to stay
We found out how the fascinating logo of Iceland appeared: Game of thrones has nothing to do with it, the source of audacity is the success of the national team
Ronaldo-Casillas: Proud that we shared great moments
Bayern want to sell Boateng in the summer. The club has no offers yet
Solskjaer on the Europa League: a Trophy would be a big step forward for Manchester United. We want to win something
Juve have contacted Zidane, Pochettino, Inzaghi, Spalletti and Gasperini about working at the club. The Real Madrid coach refused