Slovakia

Po masívnych výbuchoch v Bejrúte je veľa mŕtvych a ranených

Agentúra sa odvolala na libanonské bezpečnostné a zdravotnícke zdroje. Podľa zdravotníkov do nemocníc previezli tela desiatich mŕtvych.

Minister zdravotníctva Hamad Hasan citovaný televíziou LBC hovoril predtým o mnohých zranených a veľkých materiálnych škodách. Denník The Daily Star na svojej webovej stránke písal s odvolaním sa na svedkov o zrejme mnohých mŕtvych. Televízne kamery zachytili dym nad mestom a niektoré médiá lokalizovali výbuch do blízkosti prístavu a tamojších skladísk.

Libanonská agentúra NNA oznámila, že príčinou výbuchu bol požiar v prístavnom skladisku. Zničil mnoho okolitých budov a zranilo sa veľa ľudí. Televízia Al-Arabíja hovorí o niekoľkých výbuchoch, ktoré boli počuť až 20 kilometrov od Bejrútu a spôsobili materiálne škody. Podľa AFP v mnohých častiach mesta tlaková vlna vyrazila okná budov.

„Videl som ohnivý kotúč a dym nad Bejrútom. Ľudia kričali a utekali, krvácali. Z domov to odtrhlo balkóny, vo výškových budovách sa vysypali okná a sklo spadlo na ulicu,“ citovala svedka agentúra Reuters. Podľa ďalšieho svedka sú vybité okná v celom bejrútskom centre a je vidieť zranených ľudí. „Úplný chaos,“ povedal tento svedok.

Football news:

Nuno confirmed the departure of Jota: Liverpool will get a great player and guy
Hames scored his debut goal for Everton in his second game at the club
Bale's talent is unique, but he never became the main one in Real Madrid. Ronaldo, laziness and Perez's patronage are to blame
Zidane on Bale's departure: what he achieved at Real Madrid is phenomenal. I wish him all the best
The same Royal rabona-assist from Levandovsky: great orientation, perfect execution, smart twist in the right place
Koeman told 21-year-old midfielder Puig that he does not count on him (RAC1)
Liverpool will pay 4.1 million pounds for Zhota out of 41 million in the first year. Today the midfielder will undergo a medical