Slovakia

Polícia: Z krádeže štyroch bicyklov obvinila dvoch mužov

kradnutie bicyklov

Zdroj: Facebook Polícia SR_Bratislavský kraj

Polícia obvinila dvoch Bratislavčanov, 36-ročného Mariána H. a 54-ročného Jozefa V., z krádeže bicyklov z pivnice bytovky. Spôsobili tak škodu vo výška 1400 eur. Informovala o tom polícia Bratislavského kraja na sociálnej sieti.

Muži sa mali v pondelok (3. 5.) v nočných hodinách spoločne vlámať do pivničných priestorov bytovky v bratislavskom Ružinove. "Následne po vstupe do priestorov mali pomocou skrutkovača prekonať zámky umiestnené na dvoch pivničných kobkách a následne odtiaľ odcudziť štyri bicykle spolu s ďalším cyklistickým príslušenstvom," priblížili policajti. Dodali, že tri z nich sa im už podarilo zaistiť. V najbližších dňoch budú odovzdané majiteľom.

Obaja obvinení už boli v predchádzajúcich 24 mesiacoch za obdobný trestný čin potrestaní. V prípade preukázania viny im podľa polície hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Policajti radia, aby vchodové dvere do bytoviek neboli otvorené a zároveň, aby obyvatelia bytovky neotvárali ľuďom, ktorých nepoznajú. Riadne uzamknuté by mali byť aj dvere do pivničných priestorov a pivníc.

"Je potrené zvážiť aj, aké cenné veci v pivnici odkladáme, zvlášť, ak máme tradičné bytovkové pivnice z obyčajných drevených latiek, ktoré sú uzamknuté len pomocou visiaceho zámku. Takéto zabezpečenie nepredstavuje pre zlodeja žiadny problém a je ľahko prekonateľné," poznamenali policajti.

Odporúčajú tiež myslieť na zvýšenie zabezpečenia pivníc, nielen vstupných dverí do vlastného bytu a poradiť sa s odborníkmi o vhodných možnostiach zabezpečenia. Za zváženie podľa polície stojí aj nainštalovanie bezpečnostných kamier pri vchodových dverách a na chodbách. "V minulosti sa na základe záberov z kamier podarilo polícii páchateľov podobných krádeží vypátrať," podotkli policajti.

(TASR)

Football news:

Smertin recalls Euro 2004: he almost fought in the joints, defended against the young Cristiano and understood the excitement of the Bridge
Gareth Southgate: We shouldn't be football snobs. In matches with top teams, diversity is important
Leonid Slutsky: I am still sure that the Finnish national team is the outsider of our group. They were very lucky against Denmark
I'm not a racist! Arnautovic apologized for insulting the players of the national team of North Macedonia
Gary Lineker: Mbappe is a world-class star, he will replace Ronaldo, but not Messi. Leo does things that others are not capable of
The Spanish fan has been going to the matches of the national team since 1979. He came to the Euro with the famous drum (he could have lost it during the lockdown)
Ronaldo removed the sponsored Coca-Cola at a press conference. Cristiano is strongly against sugar - does not even advertise it