Slovakia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Priame vyzvania v rámci plánu obnovy v justícii budú vyhlásené neskôr

Priame vyzvania v rámci plánu obnovy v justícii budú vyhlásené neskôr, ako sa pôvodne plánovalo. Dôvodom je, že nemohli byť vyhlásené pred konečným prijatím novej súdnej mapy. TASR to potvrdil hovorca Ministerstva spravodlivosti (MS) SR Peter Bubla.

"S ohľadom na priebeh prijímania legislatívy týkajúcej sa novej súdnej mapy nebolo možné uvedené priame vyzvania realizovať až do konečného prijatia legislatívy, t. j. nadobudnutia platnosti a účinnosti dotknutých zákonov, ktorými boli stanovené nové sídla a obvody súdov v SR," priblížil hovorca.

Podľa pôvodného harmonogramu malo byť priame vyzvanie v rámci prvej fázy rekonštrukcie budov súdov vyhlásené už na začiatku marca. Aktualizovaný harmonogram, ktorý je vo schvaľovacom procese, počíta s júlovým termínom. Ide o zabezpečenie investičnej štúdie, projektovej dokumentácie a inžinierskej činnosti.

Rezort spravodlivosti pripravuje návrh vzorového vyzvania s podmienkami poskytnutia a vzorovou zmluvou o poskytnutí prostriedkov mechanizmu. "V prípade, že sa podarí včas získať všetky podklady k stanoveniu investičných priorít v rámci rezortu MS SR a plánu obnovy, predpokladáme, že k priamemu vyzývaniu konkrétnych žiadateľov dôjde práve v priebehu mesiaca júl 2022," priblížil Bubla.

V auguste by mohlo byť vyhlásené priame vyzvanie na budovanie a podporu analytických kapacít vybraných inštitúcií súdneho systému na účel vybudovania analytickej platformy. Priame vyzvanie v rámci druhej fázy rekonštrukcie budov súdov by mohlo byť podľa ministerstva spustené v septembri. Výška finančných prostriedkov určených na tieto vyzvania je takmer 69 miliónov eur.

Plán obnovy je súčasťou mechanizmu na podporu obnovy a odolnosti v rámci celoeurópskeho dočasného nástroja Next Generation EU, ktorý predstavuje najväčší stimulačný balík v histórii Európskej únie. Cieľom je obnoviť Európu po pandémii.

Hľadať pravdu môžeme aj vďaka vašej podpore

Roky odkrývame veľké kauzy, zaoberáme sa vplyvom oligarchov a organizovaným zločinom. Vytvárame priestor pre komplexné a nezávislé spravodajstvo, aby ste mali jednoduchší prístup k dôležitým informáciám. Vaša podpora, nech je akákoľvek veľká, nám pomáha naďalej sa rozvíjať a poskytovať bezplatný obsah pre ľudí, ktorí si ho nemôžu dovoliť. Pridajte sa k našej komunite, ktorá spoločne bojuje za spravodlivosť, a podporte nielen našu prácu, ale aj budúcnosť našej krajiny.

Podpora investigatívnej žurnalistiky

Podpora investigatívnej žurnalistiky

Aktuality takmer bez reklám

Aktuality.sk takmer bez reklám

Vylepšené funkcie diskusií

Vylepšené funkcie diskusií