Slovakia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Príde k veľkému obratu? Rusi chcú podpísať vyhlásenie proti vojne

Asociácia tenisových profesionálov (ATP) odobrala Wimbledonu body v reakcií na zákaz štartu ruských a bieloruských tenistov kvôli konfliktu na Ukrajine.

Šéf Gaudenzi na dnešnom stretnutí pre talianske médiá potvrdil, že žiadny tenista z týchto dvoch krajín nepodporuje vojnu. Podľa neho sú ochotní podpísať vyhlásenie, že odsudzujú vojnu.

Iga Swiateková Čítajte viac Swiateková má ďalšiu obdivovateľku. Veľa som sa naučila, priznala Shiffrinová

To bola jedna z podmienok britskej vlády na to, aby opätovne umožnila ich štart na najslávnejšom tenisovom turnaji sveta. Ak sa jej rozhodnutie zvrátiť nepodarí, pôjde o najlukratívnejšie exhibičné podujatie v tomto roku.

„Veľmi radi vrátime body Wimbledonu, ak bude zrušený zákaz pre Rusov a Bielorusov. Tí povedali, že sú ochotní urobiť písomné vyhlásenie, pretože nikto z nich nie je za vojnu,“ uviedol Gaudenzi na tlačovej konferencii.

Nick Kyrgios na turnaji v Stuttgarte. Čítajte viac Rasizmus v bielom športe? Austrálsky búrlivák kritizoval divákov

Tretí grandslamový turnaj roka začína na kurtoch All England Clubu 27. júna, čiže obe strany majú ešte dva týždne na dohodu. Neexistencia bodov by poškodila napríklad aj svetovú jednotku a obhajcu vlaňajšieho triumfu Novaka Djokoviča, ktorý by prišiel o 2000 bodov vo svetovom rebríčku.