Slovakia

Priemyselná produkcia v Česku v máji opäť výrazne klesala

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Výrazne klesla najmä produkcia vo výrobnom sektore, o 26,7 %. Výroba áut sa prepadla až o 45,2 %. Vo veľkej miere klesla aj produkcia v ťažobnom sektore, konkrétne o 20,4 %.

Praha 7. júla (TASR) - Produkcia v Česku pokračovala v máji v prudkom poklese, tempo poklesu sa však v porovnaní s aprílovým prepadom mierne spomalilo. Poukázal na to v utorok Český štatistický úrad (ČSÚ).

Podľa ČSÚ klesla produkcia v českom priemysle v máji po úprave o počet pracovných dní medziročne o 25,7 %. V apríli pokles predstavoval 33,7 %.

Výrazne klesla najmä produkcia vo výrobnom sektore, o 26,7 %. Výroba áut sa prepadla až o 45,2 %. Vo veľkej miere klesla aj produkcia v ťažobnom sektore, konkrétne o 20,4 %.

ČSÚ zároveň zverejnil údaje o vývoji zahraničného obchodu. Ten zaznamenal v máji prebytok, ktorý však v medziročnom porovnaní prudko klesol. Dosiahol 1,3 miliardy Kč (48,72 milióna eur), zatiaľ čo v máji minulého roka predstavoval 23,3 miliardy Kč. V porovnaní s aprílom sa však bilancia zlepšila, keď v apríli zaznamenalo Česko obchodný deficit na úrovni 25,3 miliardy Kč.

(1 EUR = 26,681 CZK)

Football news:

Christian Falk: A third-party agent is working on Sancho's transition. Manchester United can claim that they are not negotiating
Ferran Torres: I Don't think Real Madrid will pass Manchester City in the Champions League
Manchester City will receive 15 million pounds after the transfer of Sancho to Manchester United
Buffon-Casillas: without you, everything would be less important
Ake arrived in Manchester to undergo a medical for city. He will be bought for 39 million pounds
Sancho's salary at Manchester United is 17.6 million euros a year. In Borussia, he receives 6 million rubles. Borussia Dortmund Midfielder Jaydon Sancho has agreed with Manchester United about the size of a paycheck
Hasenhuttl is the best coach in the Premier League in July. He is the first Austrian to receive this award