Slovakia

Prievidzská radnica chce zrekonštruovať palubovku v športovej hale

Ilustračná snímka. Foto: TASR Ján Krošlák

Celkový rozpočet projektu odhadla radnica na 440.029,63 eura, z Fondu na podporu športu bude žiadať 220.000 eur, zvyšná suma predstavuje spolufinancovanie mesta.

Prievidza 26. februára (TASR) - Prievidzská samospráva chce zabezpečiť rekonštrukciu palubovky v mestskej športovej hale. Investíciu odhadla na viac ako 440.000 eur, o polovicu sumy sa chce uchádzať z Fondu na podporu športu.

"Tento projekt rieši primárne výmenu palubovky na hracej ploche, obklady stien a takisto aj príslušenstvo, ako sú koše alebo výmenu vstupných dverí," spresnil vedúci referátu pre projekty a investície mestského úradu v Prievidzi Ivan Benca.

Celkový rozpočet projektu odhadla radnica na 440.029,63 eura, z Fondu na podporu športu bude žiadať 220.000 eur, zvyšná suma predstavuje spolufinancovanie mesta.

"Športovú halu postavili ešte v 70. rokoch minulého storočia, nachádza sa na okraji širšieho centra mesta v lokalite, ktorá je určená na šport. Postavili ju ako viacúčelový priestor, ale preferujú sa tam loptové športy," dodal Benca.

Podanie žiadosti, ako i spolufinancovanie zo strany mesta schválili mestskí poslanci na svojom rokovaní tento týždeň.

Football news:

Real Madrid and City in the semi-finals of the Champions League, Akhmat asks for money, 10 matches for racism to the player of Slavia, clothes for the Olympians and other news
Real Madrid put together a killing center - Modric-Casemiro-Kroos-for just 60 million euros. Even Luka Jovic was worth more
Zidane on 0:0 with Liverpool: We rode the storm and can be proud of our performance
2 Premier League clubs will play in the semi-finals of the Champions League for the 2nd time in 3 seasons
Zinedine Zidane: There are many masters at Real Madrid, but most of all I like the character of the guys
Emre Can: We played against probably the best team in the world. We can be proud of ourselves
Pep broke the curse of the Champions League: he took City to the semi-finals for the first time in five years. Only 4 players remained at the club from the last (and first) time for the club