Slovakia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

ProCare a Svet zdravia predali niekoľko nemocníc: AHA, kto bude NOVÝM VLASTNÍKOM!

Transakcia sa týka nemocníc v Žiari nad Hronom, Banskej Štiavnici, Mammacentra sv. Agáty v Banskej Bystrici a polikliník v Žiari nad Hronom a vo Zvolene. TASR o tom informovala hovorkyňa AGEL SK Martina Pavliková.

Celá transakcia podlieha ešte súhlasu Protimonopolného úradu SR. Definitívne prevzatie sa predpokladá do konca roka 2022. Výšku transakcie sa obidve strany rozhodli nezverejňovať.

Sieť ProCare a Svet zdravia prevádzkuje nemocnice v Žiari nad Hronom a Banskej Štiavnici od roku 2014, Mammacentrum sv. Agáty a polikliniky vo Zvolene a Žiari nad Hronom od roku 2010. Päť pracovísk spolu zamestnáva vyše 700 pracovníkov.

"Pri rozhodovaní o tejto transakcii sme veľmi zodpovedne zohľadňovali perspektívu zamestnancov v novom usporiadaní. Sme presvedčení, že toto riešenie prispeje k stabilizácii ich regionálnej pozície v budúcnosti. Našou prioritou ostáva prevádzka nemocníc a polikliník v regiónoch západného, východného a južného Slovenska, kde vidíme ďalšie príležitosti na rast a významné investičné projekty," uviedol k transakcii generálny riaditeľ siete ProCare a Svet zdravia Radoslav Čuha.

Článok pokračuje na ďalšej strane.