Slovakia

Produkcia talianskeho priemyslu v marci nečakane klesla

V medziročnom porovnaní a po očistení od počtu pracovných dní priemyselná produkcia v Taliansku v marci 2021 vyskočila až o 37,7 %.

Rím 11. apríla (TASR) - Výkon talianskeho priemyslu sa v marci 2021 oproti februáru prekvapujúco znížil. V medziročnom porovnaní však strmo vzrástol, keďže vlani v marci zaviedlo Taliansko prvú blokádu na zastavenie šírenia nového koronavírusu.

Podľa najnovších údajov štatistického úradu ISTAT priemyselná produkcia v tretej najväčšej ekonomike eurozóny v marci klesla o 0,1 % oproti februáru, keď po revízii medzimesačne vzrástla o 0,1 %. Ekonómovia pritom odhadovali, že v marci sa tempo rastu priemyslu zrýchli na 0,4 %.

ISTAT uviedol tiež, že výroba spotrebného tovaru v marci klesla o 1,5 %, zatiaľ čo výroba energií stúpla o 1,8 %, polotovarov o 0,5 % a kapitálových produktov o 0,2 %.

V medziročnom porovnaní a po očistení od počtu pracovných dní priemyselná produkcia v Taliansku v marci 2021 vyskočila až o 37,7 %. Dôvodom bol však nízky porovnávací základ po vlaňajšom zatvorení mnohých tovární počas prvej blokády.

Football news:

Scotland coach Clarke: There were a lot of good moments during the group stage, but no points scored
England are the most boring group winners in history. Two goals were enough! And at the World Cup, the Italians once became the first even with one
Dalic - to the fans after reaching the Euro playoffs: You are our strength, and we will be your pride
Modric became the youngest and oldest goalscorer in Croatia at the Euro
Czech Republic coach Shilgava: We came out of the group and fought with England for the first place. We got what we wanted
Gareth Southgate: England wanted to win the group and continue to play at Wembley-and it succeeded
Luka Modric: When Croatia plays like this, we are dangerous for everyone