logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Slovakia

Protivládne protesty v Iráne pokračujú tretí deň po sebe

Protesty v Iráne vyvolalo zostrelenie dopravného lietadla ukrajinských aerolínií.

Protestujúci ľudia vyšli do ulíc v Iráne aj v pondelok, už tretí deň po sebe. Rozhnevalo ich priznanie úradov, že počas konfrontácie so Spojenými štátmi iránske sily omylom zostrelili dopravné lietadlo ukrajinských aerolínií a obeťami sa stalo všetkých 176 ľudí na palube. Informovala o tom tlačová agentúra Reuters.

Videozábery z Iránu ukazujú poriadkovú políciu a protestujúcich, ktorí sa vrátili do ulíc miest aj v pondelok, po dvoch dňoch násilných protivládnych demonštrácií. Zábery z predchádzajúcich spomínaných protestov zachytávali heslá, ktoré ľudia skandovali proti iránskemu najvyššiemu duchovnému vodcovi ajatolláhovi Alímu Chameneímu, ako aj kaluže krvi na uliciach a streľbu do vzduchu, napísala agentúra Reuters.

Iránske úrady popreli, že polícia v nedeľu strieľala do ľudí. Americký prezident Donald Trump však na Twitteri vyzval Irán: „Nezabíjajte vlastných protestujúcich.“

K protivládnym demonštráciám v Iráne sa vyjadrila tiež nemecká vláda. V pondelok vyhlásila, že iránsky ľud musí mať možnosť pokojne a slobodne protestovať.

Iránci majú právo vyjsť do ulíc a vyjadriť svoj žiaľ a hnev po tragickej leteckej havárii, uviedla podľa agentúry AFP hovorkyňa nemeckého ministerstva zahraničných vecí Maria Adebahrová. „Sme presvedčení, že to musí prebehnúť pokojne, slobodne a bez prekážania,“ dodala.

Ak sa Vám článok páčil, podporte nás.
Slobodné médiá a nezávislá žurnalistika existujú aj vďaka Vám.

Themes
ICO