Slovakia

Putin bude zajtra vo Viedni, chrániť ho bude 800 policajtov

Ruskí ochrankári prezidenta Vladimíra Putina sú už Viedni. O bezpečnosť šéfa Kremľa sa však zďaleka nebudú starať len oni. Aj keď nie sú známe všetky bezpečnostné opatrenia, rakúske spravodajské weby derStandard.at a Heute.at dnes informovali, že na Putinovu bezpečnosť dohliadnú aj vojaci a 800 policajtov.

Zo vzduchu bude na hladký priebeh návštevy ruského prezidenta dohliadať sedem vrtuľníkov. Nad časťou Viedne bude letecký priestor uzatvorený, na dodržiavanie tohto zákazu dohliadne desať lietadiel. Lietadlo s Putinom budú sprevádzať stíhačky Eurofighter.

Rakúska polícia vie zatiaľ o dvoch demonštráciách, ktoré sa chystajú zajtra vo Viedni. Na jednej budú ľudia v uliciach protestovať proti Putinovi a na druhej demonštrovať za „priateľstvo s Ruskom“.

Nepredpokladá sa však, že by bola účasť na zhromaždeniach masová a mohli by narušiť Putinovo stretnutie s Alexandrom Van der Bellenom a kancelárom Sebastianom Kurzom vo viedenskom Hofburgu.

Na strechách v centre Viedne budú rozmiestnení ostreľovači. Krátko pred poludním Putin a Kurz položia vence na Schwarzenbergovom námestí. Nielen tam, ale aj na ďalších miestach treba zajtra počítať so zvýšenými obmedzeniami zo strany polície a s bezpečnostnými kontrolami. Do niektorých lokalít v centre Viedne bude vstup dočasne zakázaný.

Útok na Henryho

Putin okrem iného popoludní navštívi výstavu v Kunsthistorickom múzeu a potom odletí naspäť do Moskvy. Neočakáva sa, že by mal vo Viedni aj nocovať.

„Nie je naším cieľom vrážať klin medzi niekoho v EÚ. Na druhej strane nás zaujíma jednotná a prosperujúca EÚ, keďže je naším najdôležitejším ekonomickým a obchodným partnerom," vyhlásil Putin pred návštevou Rakúska.

Football news:

Hazard will miss the match with athletic
Juventus are Interested in Jacko
Micah Richards: Arsenal need to keep the Forward. It can attract other top players
York on Keane's criticism of De Gea and Maguire: Roy himself was not perfect when he played. He should be more restrained
Setien on Griezmann: When he plays, I am asked about Fathi, and Vice versa. Antoine is important to Barca
Setien on the situation with Messi: I haven't heard anything from him. Everything else is speculation
Sane did not pose in the number 10 shirt out of respect for Coutinho