Slovakia

Putin prijal pozvanie a navštívi zimnú olympiádu v Pekingu

Ruský prezident Vladimir Putin, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Lavrov vyjadril nádej, že v Pekingu príde k stretnutiu medzi Putinom a Si Ťin-pchingom.

Moskva 16. septembra (TASR) - Ruský prezident Vladimir Putin prijal pozvanie od čínskeho lídra Si Ťin-pchinga a navštívi ZOH 2022, ktoré sa od 4. do 22. februára uskutočnia v Pekingu.

Informovala o tom vo štvrtok agentúra TASS prostredníctvom ministra zahraničných vecí Ruskej federácie Sergeja Lavrova, ktorý to povedal po stretnutí so svojim čínskym kolegom Wang Yim v Tadžikistane.

Lavrov vyjadril nádej, že v Pekingu príde k stretnutiu medzi Putinom a Si Ťin-pchingom a že "čínski a ruskí športovci budú môcť opäť preukázať svoje najvyššie športové a ľudské kvality."

Putin sa nezúčastnil na tohtoročných olympijských hrách v Tokiu. Rusko na nich nemohlo súťažiť pod svojou vlajkou a nehrali im ruskú hymnu a sankcie súvisiace s dopingom platia aj pre ZOH v Pekingu.

Football news:

Salah turned into Messi. Lineker on Liverpool forward
We will ask you to punish those who unreasonably accused Glick of racism in the match with England. The Polish Football Union will appeal to FIFA
Milan's midfielder Rebic suffered a muscle injury in the match against Verona
Newcastle's budget for the winter is 50 million pounds, although the club has the right to spend 190 million without violating the FFP
Chelsea did not sign Donnarumma in the summer, as they see Mendy as a goalkeeper for years
Lucas Paquette's feat: played for Brazil, flew 8,000 km and created 2 Lyon goals. In less than 48 hours
Pioli about 3:2 with Verona after 0:2: Milan had to suffer. But we saw that the team is mature