Slovakia

Rôznorodý mix postrehov a zaujímavostí

-Riaditeľ Obvodného oddelenia PZ v Rimavskej Seči Igor Danko končí na svojom poste. Ako pre Rimava.sk uviedol okresný policajný riaditeľ Ivan Andrašovič, Danko odchádza do výsluhového dôchodku na vlastnú žiadosť. V uniforme odslúžil 25 rokov, riaditeľom oddelenia bol približne päť rokov.

-Do Hnúšte včera dorazil nový multifunkčný zametací a vysávací stroj. Ide o komunálnu techniku poháňanú elektromotorom. Slúžiť má v lete aj v zime a rozšíri elektro-vozový park. Samospráva na tento účel získala grant z Envirofondu vo výške 90-tisíc eur. Spolufinancovanie mesta predstavuje päť percent, takmer 5 tisíc eur. Jeho vybavovanie začali ešte v roku 2018. Na dodanie čakali v tomto roku niekoľko mesiacov. Ako pre Rimava.sk povedal ešte v apríli vtedajší riaditeľ Technických služieb Igor Baboľ, takéto vozidlo na zametanie chodníkov nemali.

– Alej dejateľov na Námestí Š. M. Daxnera sa ďalej rozrástla. V uplynulých dňoch sem pribudli dve bronzové busty. Prvého župana Gemera-Malohontu Janka Jesenského a Júlusa Boľfíka, ktorý bol šéfom Gemersko-malohontskej vlastivednej spoločnosti. Ide o pokračovanie ojedinelého projektu historické osobnosti Gemera a Malohontu.

-Mestské zastupiteľstvo v Hnúšti vyhlásilo nové výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa/riaditeľky Materskej školy Klokočova. Mestskí poslanci tak urobili na tohtotýždňovom zasadnutí. Záujemcovia o riaditeľskú stoličku sa môžu prihlásiť do 23. decembra. Predpokladný termín nástupu je 18. januára budúceho roka. Do predchádzajúceho výberového konania sa prihlásila iba Eva Šafáriková, lenže nezískala nadpolovičnú podporu členov rady školy, ktorá je výberovou komisiou. Šafáriková je od septembra poverená vedením MŠ.

Článok pokračuje pod reklamou

-Mesto Tisovec vstupuje do Oblastnej organizácie cestovného ruchu Gemer. Členstvo v tejto organizácii schválili poslanci z mesta pod Hradovou na rokovaní tento týždeň. „Očakávame od toho získanie podpory na realizáciu projektov v oblasti cestovného ruchu z Banskobystrického samosprávneho kraja, kde to bolo podmienkou,“ uviedol pre Rimava.sk prednosta tisovského mestského úradu Tibor Tokár. Ako dodal, celkovo by chceli rozšíriť spoluprácu v oblasti rozvoja cestovného ruchu.

-V Hnúšti majú vyasfaltované ulice aj parkoviská na Klokočovej ulici. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedol poslanec mestského zastupiteľstva Marian Petrok, nový asfalt majú na Kraskovej aj Železničnej ulici, ktoré boli v zlom stave. „Sú to plánované aktivity a investície hradené z rozpočtu mesta, ktoré sme až teraz realizovali,“ povedal Petrok.

-Bývalý starosta Veľkého Blhu Tibor Csur pracuje v súčasnosti ako prednosta obecného úradu v Rimavskej Seči. Ako pre Rimava.sk ďalej potvrdil, vo funkcii je od augusta minulého roka. Vo funkcii vystriedal Andreu Sosikovú.

-Hnúšťanská samospráva si v uplynulých dňoch objednala historické vianočné sane a napríklad aj vianočné LED svetelné reťaze vonkajšie.

-Kapitánom futbalovej reprezentácie Slovenska, ktorá postúpila na budúcoročné majstrovstvá Európy, je Marek Hamšík. Jeho otec Richard pôsobil počas svojej futbalovej kariéry aj v Rimavskej Sobote.

Článok pokračuje pod reklamou

-Novým riaditeľom správy Národného parku Muránska planina sa 11. novembra stal Ján Šmídt. Do funkcie ho vymenoval generálny riaditeľ Štátnej ochrany prírody SR Dušan Karaska. „Je vidieť, že Ján Šmídt tento región pozná veľmi detailne, pôsobí tu väčšinu svojho života a je oboznámený s problematikou. Preto má moju plnú dôveru a verím, že bude pre tento národný park veľkým prínosom,“ cituje Karasku webová stránka organizácie, na čele ktorej stojí. Vo výberovom konaní sa uchádzal o riaditeľskú funkciu iba Šmídt.

–Okrem Rimavskej Soboty vianočný stromček osadili už aj v Klenovci. Má 11 metrov a obci ho darovali obyvatelia bytovky Ul. SNP. Podľa starostky obce Zlaty Kaštanovej ho tamojší obyvatelia posadili. „Keď rástol sa dlhé roky z neho tešili, ale teraz bol už prerastený a bytovku by postupne poškodzoval,“ dodáva. Umiestnený je ako po minulé roky v parku na námestí a rozsvietia ho na Mikuláša.

-Spoločnosť Skanska SK na obchádzke ukončila práce, ku ktorým patrilo osadenie zvodidiel, spevnenie výhybní, krajníc, prečistenie odvodňovacích priekop a lokálne opravy povrchu, s týždňovým predstihom. Od stredy 25. novembra sa tak premávka na trase vrátila do pravidelného režimu riadeného semaformi, ktorý vodiči s povolením na prejazd poznajú ešte z leta. Podľa riaditeľa projektu zo Skanska SK Ivana Gajdoša prebehli všetky práce na obchádzkovej trase podľa plánu a v zmysle projektovej dokumentácie. „V priebehu tohto týždňa vykonávame ešte finálnu kontrolu ukončených prác, ale vodiči by už obmedzovaní byť nemali,“ povedal Ivan Gajdoš.

Zdroj: Rimava.sk

Football news:

Simeone on the leadership of Atletico in La Liga: We only think about the next opponent
The former defender of Inter, Schelotto has moved to Argentinian racing
Kramaric scored the 74th goal in the Bundesliga, breaking Olic's record among Croats
Suarez has 12 goals in his first 15 games for Atletico - the best start in La Liga for a new club since Ronaldo
16-year-old Small - the youngest player in the history of Everton
Solskjaer on 3-2 with Liverpool: Manchester United won on their own terms. It's a good feeling
Hames scored 10 (3+7) points in Everton's home matches. Away - 0