Slovakia

Šebovej sa zatiaľ nik nesťažoval, rokovanie výboru kvôli Kyselicovej výpovedi nezvolá

Koaličná poslankyňa a podpredsedníčka parlamentného výboru na kontrolu činnosti vojenského spravodajstva (VS) Zuzana Šebová (Sme rodina) neplánuje zvolať rokovanie výboru, na ktorom by mal Lukáš Kyselica (OĽaNO) vysvetľovať svoje pôsobenie u vojenských tajných.

Ako povedala agentúre SITA, od opozičných poslancov, ktorí zvolanie výboru avizovali, zatiaľ nedostala žiadnu žiadosť.

„Výbor na kontrolu činnosti vojenského spravodajstva neplánujem zvolať, pretože sa obávam, že by dopadol presne tak, ako brannobezpečnostný výbor a nič nové by sme sa nedozvedeli. Určite však bude riadna schôdza výboru v septembri, kde do bodu ,rôzne‘ zaradíme aj tento bod,“ ozrejmila Šebová.

Rokovanie ukončili po krátkej rozprave

Lukáš Kyselica bol v piatok 31. júla členom brannobezpečnostného výboru vysvetľovať svoje pôsobenie vo vojenskom spravodajstve. V úvode zasadnutia poznamenal podpredseda parlamentu Gábor Grendel (OĽaNO), že tento výbor nie je kompetentný rokovať o danej téme.

Uviedol, že vecou by sa mal zaoberať výbor na kontrolu činnosti VS. Predseda výboru Juraj Krúpa (OĽaNO) dal Grendelovi za pravdu a po krátkej rozprave dal hlasovať o tom, že v tejto veci ďalej nebudú rokovať. Poslanci napokon tento návrh odsúhlasili a výbor tak po pár minútach ukončil svoje zasadnutie.

Opoziční poslanci boli proti

Opoziční poslanci Denisa Saková (vznikajúca strana Hlas) a Marián Saloň (Smer-SD) avizovali, že v tejto veci zvolajú aj rokovanie výboru NR SR na kontrolu činnosti VS.

Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) 28. júla verejnosť informoval, že Lukáš Kyselica končí vo funkcii štátneho tajomníka rezortu vnútra. Podľa informácií Denníka N mal totiž vo februárových parlamentných voľbách kandidovať za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) ako tajný príslušník VS.

Jeho rozhodnutie o vzdaní sa funkcie ocenila aj prezidentka Zuzana Čaputová. Po jeho odstúpení prevezme Kyselicovu agendu minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO). Kyselica bude následne pôsobiť v parlamente ako poslanec.

Football news:

Lyon can buy A package from Milan if they sell Rennes-Adelaide to Rennes
Simeone recovered from covid and returned to work with Atletico. Suarez will make his debut for the club on Sunday
Lampard on Politice and Ziese: We hope that in a couple of weeks they will be in optimal shape
Fulham joined the struggle for Modibo. Barcelona requires less than 25 million euros for a defender to buy Garcia
Inter gave defender Gravillon on loan to Lorient
Romero can move from Manchester United to Everton
What kind of goalkeeper did Chelsea take? Edouard Mendy was out of work 6 years ago, impressed the Czech and will replace Kepu