Slovakia

Severokórejské úrady varujú pred záplavami a zosuvmi pôdy

Severná Kórea je obzvlášť zraniteľná voči trvalému silnému dažďu aj v dôsledku odlesnených horských svahov, po ktorých steká voda bez väčších prekážok do nižšie položených miest.

Pchjongjang/Soul 6. augusta (TASR) - Severokórejské úrady vo štvrtok vydali varovanie pred možnými záplavami a zosuvmi pôdy v dôsledku pretrvávajúcich silných dažďov.

Severná Kórea je obzvlášť zraniteľná voči trvalému silnému dažďu aj v dôsledku odlesnených horských svahov, po ktorých steká voda bez väčších prekážok do nižšie položených miest.

Severokórejská agentúra KCNA uviedla, že medzi najviac zasiahnutými oblasťami je aj poľnohospodárska provincia Severné Hwanghe. O prípadných obetiach na životoch či škodách na majetku KCNA neinformovala.

Podľa OSN v roku 2016 zahynulo v Severnej Kórei počas povodní spôsobených silnými prívalovými dažďami najmenej 138 ľudí. V lete 2012 tam podľa agentúry AFP zahynulo v dôsledku prívalových dažďov viac než 160 ľudí.

V južnej časti rozdeleného polostrova zahynulo za posledné dni v dôsledku lejakov 16 ľudí. Podľa juhokórejského ministerstva vnútra a bezpečnosti silné dažde spôsobili na mnohých miestach zosuvy pôdy, zaplavili obytné oblasti a cesty a poškodili infraštruktúru na brehoch riek. Nezvestných je 11 ľudí, kým zhruba 1600 osôb bolo nútených opustiť svoje domovy.

Football news:

Dest will play for Barca under the 2nd number. Dani Alves was playing under it
Bielsa on Guardiola: his Barcelona was one of the best in history. Pep teams play like no other
Barcelona offers 10 million euros with bonuses for Eric Garcia, Manchester City wants 30 million
Atletico are close to renting Torreira from Arsenal with a buy-out option. They believe that the Party will remain
Barcelona have bought a new Dani Alves. Meet Sergino Dest
Milan bought a striker Bodo-Glimt Gauge. Player scored them in the Europa League last week
Barcelona announced the transfer of desta. Compensation - 400 million euros