Slovakia

Slovenská fotografka Mária Švarbová bude vystavovať v Marseille

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Branislav Račko

Séria fotografií s názvom "Krehký betón" zachytáva príbeh muža a ženy, ktorí spolu nedokážu komunikovať, pričom odráža skúsenosť spoločnosti s pandémiou koronavírusu.

Marseille/Bratislava 11. mája (TASR) - Slovenská fotografka Mária Švarbová bude toto leto vystavovať svoje fotografie vo francúzskom meste Marseille. Informovala o tom v utorok na svojej internetovej stránke umelecká organizácia Contemporary Lynx.

Kolektiv Cité Radieuse, galéria zameraná na vizuálne umenie a dizajn strednej a východnej Európy, bude v lete vystavovať 20 fotografií slovenskej umelkyne Márie Švarbovej. Séria fotografií s názvom "Krehký betón" zachytáva príbeh muža a ženy, ktorí spolu nedokážu komunikovať, pričom odráža skúsenosť spoločnosti s pandémiou koronavírusu a s ňou spojenou izoláciou, a to všetko prostredníctvom odkazov na grécku mytológiu.

Výstava sa uskutoční v priestoroch Unité d'habitation, ktoré navrhol známy francúzsky architekt Le Corbusier, a bude trvať od 26. júna do 27. augusta.

Mária Švarbová je medzinárodne uznávaná slovenská fotografka pôsobiaca prevažne v zahraničí. Svoje práce vystavala už v galériách v New Yorku, Madride či Mexiku a jej fotografie sa objavili aj v časopisoch ako Vogue, Forbes a The Guardian. Známe sú tiež jej série fotografií Swimming pools, Plastic People a Human Space, ktoré zachytávajú scény ako zo sna. Pre jej fotografie sú typické modely, ktorých tváre neprejavujú žiadne emócie, čo jej prácam dodáva istú dávku napätia.

Football news:

Smertin recalls Euro 2004: he almost fought in the joints, defended against the young Cristiano and understood the excitement of the Bridge
Gareth Southgate: We shouldn't be football snobs. In matches with top teams, diversity is important
Leonid Slutsky: I am still sure that the Finnish national team is the outsider of our group. They were very lucky against Denmark
I'm not a racist! Arnautovic apologized for insulting the players of the national team of North Macedonia
Gary Lineker: Mbappe is a world-class star, he will replace Ronaldo, but not Messi. Leo does things that others are not capable of
The Spanish fan has been going to the matches of the national team since 1979. He came to the Euro with the famous drum (he could have lost it during the lockdown)
Ronaldo removed the sponsored Coca-Cola at a press conference. Cristiano is strongly against sugar - does not even advertise it