Slovakia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Špekulanti OKLAMALI automat na zálohovanie fliaš: Vďaka TEJTO FINTE si zarobili tisíce eur!

×

Plastové fľaše a plechovky zálohujeme na Slovensku od 1. januára 2022. Obaly s označením „Z“ kupujeme už šiesty mesiac, a zatiaľ čo sa niektorí sťažujú na množstvo problémov, či už s platnosťou kupónov, alebo s inými podmienkami, podvodníci sa rozhodli situáciu využiť. Na zálohovaných fľašiach si jednoduchým spôsobom privyrobili tisíce eur.

Na Slovensku je výška zálohy pre všetky druhy jednorazových nápojových obalov jednotná a predstavuje 15 centov za kus. Naša redaktorka si vyskúšala zbieranie zálohovaných fliaš v Bratislave na vlastnej koži a za necelé tri hodiny sa jej podarilo nájsť dokopy 12 zálohovaných fliaš a plechoviek, čo predstavuje 1,80 eura. Nájdu sa však aj takí, ktorí si toto „nové povolanie" vedia ešte viac zatraktívniť a za cenu jednej zálohovanej fľaše si „zhrabnúť" aj päťnásobok danej sumy.

Podľa nemeckého spravodajského portálu stern.de sa pre niektorých špekulantov stalo vracanie zálohovaných fliaš luxusným zdrojom príjmu. V tejto krajine trápia obchodné reťazce podvody so zálohovaním už dlhší čas a na políciu sa čoraz častejšie obracajú aj majitelia obchodných sietí. Do týchto podvodov nie sú zapojení len bezdomovci, ale aj bežní ľudia.

Nemeckí muži zákona v Kolíne nad Rýnom aktuálne vyšetrujú prípad, v ktorom si mladík týmto podvodom privyrobil až 50-tisíc eur. Problém však netrápi len políciu v Kolíne, ale aj v iných častiach Nemecka. O čo teda ide?

Aký fígeľ používajú špekulanti v Nemecku? Článok pokračuje na druhej strane >>>