Slovakia
This article was added by the user Anna. TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Stoch vybehol na trávnik exklubu a skóroval. V Slavii mu gól odpustia

Stoch prišiel na trávnik svojho niekdajšieho zamestnávateľa ako striedajúci hráč v 68. minúte a o päť minút rozvlnil sieť, keď znížil na 1:2. Ukázal rešpekt a presný zásah neoslavoval.

Stoch sa na zápas veľmi tešil. Nečudo, Slavii pomohol k titulu a dvom triumfov v Českom pohári. Nechýbal v mužstve, ktoré bojovalo o semifinále Európskej ligy.

Ivan Schranz Čítajte viac Schranzovi prví gratulovali slavisti. Mohli sme aj vyhrať, tvrdil

„Postavil som defenzívnu zostavu a do nej Miňo nepasoval. Počítal som s jeho nasadením až v druhej polovici. Samozrejme s predstavou, že prehrávať nebudeme alebo napríklad len o gól,“ vysvetľoval tréner Liberca Luboš Kozel, cituje ho aj Sport.cz.

„S loptou to, samozrejme, vie, vo finálovej fáze je kvalitným hráčom. Keď prídu zápasy, keď budeme musieť tvoriť, budú to duely preňho,“ dodal kouč o Slovákovi, ktorý o tri dni oslávi 32. narodeniny.

Kozel verí, že gól, ktorý bol pre Stocha prvým od ukončenia angažmánu v pražskom klube, mu pomôže.

Stoch prestrelil navrátilca v domácej bránke Ondřeja Kolářa.

„Zdvihol som ruky nad hlavu a gól neoslavoval,“ povedal o zásahu, ktorý sa zrodil pri Tribúne Sever s tvrdým jadrom domácich priaznivcov.

„Jeden kričal nejakú nadávku, to sa mi nepáčilo. Ale inak si prijatie od fanúšikov vážim a som zaň rád,“ vyznal sa.

Aj keď pricestoval v drese súpera, s domácim tímom šiel po stretnutí na ďakovačku. Tréner Slavie Jindřich Trpišovský priznal, že ho tam poslal on.

„Pretože pri svojom pôsobení u nás odviedol skvelú prácu. Všetci ho máme radi a ten gól, čo dal, mu odpustíme,“ pousmial sa domáci kormidelník.

Sport.cz tiež priniesol pochvalu na Stochovu adresu od televízneho experta O2TV Davida Holoubka. Týkala sa streleného gólu: „V českej lige takých hráčov, ktorí vedia takto vyriešiť situáciu, veľa nebehá.“

Sparta, Glasgow Rangers Čítajte viac Žiadny rasizmus, UEFA nepotrestá Spartu za detské bučanie. Škóti zúria

Libercu patrí 13. priečka, obhajca je druhý o dva body za Plzňou.

Baník Ostrava podľahol doma Slovácku 1:2. Pripísal si tak prvú prehru v súťaži po piatich dueloch. Slovácko naopak uspelo štvrtýkrát v sérii.

Česká liga – 11. kolo:


Góly: 43. Bah, 67. Kuchta, 81. Olayinka – 73. STOCH
J. Hromada hral do 64. min, I. Schranz odohral 74. min a v 58. min uvidel ŽK – K. Mészároš hral 56. min, M. Koscelník odohral 84. min, Ľ. Tupta prišiel na trávnik v 56. min, M. Stoch nastúpi v 68. min, M. Faško v 84. min


Góly: 15. a 78. Doležal – 20. Mršič, 23. Mihálik
J. Považanec hral celý duel – M. Králik odohral celý zápas a v 38. min uvidel ŽK, D. Šípoš sedl na lavičke


Góly: 65. Ewerton, 79. Jurásek, 89. Fila, 90.+4. Skalák – 61. Puškáč
S. Dancák nastúpil v 30. min – P. Le Giang sedel na lavičke


Góly: 32. Tetour – 5. Jurečka, 75. Sadílek
V. Budinský sedel na lavičke – M. Tomič odohral celý duel, P. Šimko nastúpil v 71. min, M. Tomič odohral celé stretnutie