Slovakia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

ŠTS oslobodil Afganca a jeho bratranca, mali pripravovať vraždu

Podľa obžaloby mala dvojica od augusta 2018 viackrát pricestovať na Slovensko, získavať bližšie informácie o poškodenej a pripravovať vraždu. Jej otec mal inému mužovi sľúbiť za vraždu 30.000 eur.

Bratislava/Banská Bystrica 9. júna (TASR) – Senát banskobystrického pracoviska Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) oslobodil Afganca Mohammeda G. P., ktorý mal podľa obžaloby pripravovať vraždu svojej dcéry. Rovnako oslobodil spod obžaloby aj jeho bratranca Daryu K. S. Rozhodnutie nie je právoplatné. TASR o tom informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

"Senát Špecializovaného trestného súdu v trestnej veci obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy v štádiu prípravy oboch obžalovaných oslobodil spod obžaloby, pretože trestnosť činu zanikla," priblížila hovorkyňa. Dvojicu mužov z Afganistanu, ktorí majú aj britské občianstvo, príkazom predsedu senátu ŠTS prepustili z väzby na slobodu.

"Rozsudok nie je právoplatný, pretože prokurátor proti nemu podal odvolanie, o ktorom rozhodne Najvyšší súd SR," dodala Kudjáková.

Podľa obžaloby mala dvojica od augusta 2018 viackrát pricestovať na Slovensko, získavať bližšie informácie o poškodenej a pripravovať vraždu. Jej otec mal inému mužovi sľúbiť za vraždu 30.000 eur. Dôvodom malo byť zneuctenie rodiny a náboženstva odchodom zo spoločnej domácnosti do Rakúska a na Slovensko, manželstvom s mužom židovského vierovyznania, konvertovaním z islamu na inú vieru a produkciou filmov s pornografickým obsahom. Obaja muži vinu odmietajú.