Slovakia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Súd oslobodil Afganca, ktorý mal pripravovať vraždu dcéry

Senát banskobystrického pracoviska Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) oslobodil Afganca Mohammeda G. P., ktorý mal podľa obžaloby pripravovať vraždu svojej dcéry. Rovnako oslobodil spod obžaloby aj jeho bratranca Daryu K. S. Rozhodnutie nie je právoplatné.

„Senát Špecializovaného trestného súdu v trestnej veci obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy v štádiu prípravy oboch obžalovaných oslobodil spod obžaloby, pretože trestnosť činu zanikla,” priblížila hovorkyňa. Dvojicu mužov z Afganistanu, ktorí majú aj britské občianstvo, príkazom predsedu senátu ŠTS prepustili z väzby na slobodu.

„Rozsudok nie je právoplatný, pretože prokurátor proti nemu podal odvolanie, o ktorom rozhodne Najvyšší súd SR,” dodala Kudjáková.

Podľa obžaloby mala dvojica od augusta 2018 viackrát pricestovať na Slovensko, získavať bližšie informácie o poškodenej a pripravovať vraždu. Jej otec mal inému mužovi sľúbiť za vraždu 30-tisíc eur. Dôvodom malo byť zneuctenie rodiny a náboženstva odchodom zo spoločnej domácnosti do Rakúska a na Slovensko, manželstvom s mužom židovského vierovyznania, konvertovaním z islamu na inú vieru a produkciou filmov s pornografickým obsahom. Obaja muži vinu odmietajú.

Hľadať pravdu môžeme aj vďaka vašej podpore

Roky odkrývame veľké kauzy, zaoberáme sa vplyvom oligarchov a organizovaným zločinom. Vytvárame priestor pre komplexné a nezávislé spravodajstvo, aby ste mali jednoduchší prístup k dôležitým informáciám. Vaša podpora, nech je akákoľvek veľká, nám pomáha naďalej sa rozvíjať a poskytovať bezplatný obsah pre ľudí, ktorí si ho nemôžu dovoliť. Pridajte sa k našej komunite, ktorá spoločne bojuje za spravodlivosť, a podporte nielen našu prácu, ale aj budúcnosť našej krajiny.

Podpora investigatívnej žurnalistiky

Podpora investigatívnej žurnalistiky

Aktuality takmer bez reklám

Aktuality.sk takmer bez reklám

Vylepšené funkcie diskusií

Vylepšené funkcie diskusií