Slovakia

Sulíkov štátny tajomník priblížil, v akom stave sú Mochovce

Výstavba 3. a 4. bloku jadrovej elektrárne Mochovce spustená vládou Roberta Fica (Smer-SD) zhltla už 5,7 miliardy eur – čo je zhodou okolností takmer presne toľko, koľko sme cez dôchodky vlani vyplatili starobným penzistom (5,75 miliardy eur) – a nielenže sa ich nepodarilo spustiť, ale polícia opakovane preverovala podozrenia z rozkrádania vynaložených zdojov.

Šéf SIS navyše minulý týždeň oznámil, že Mochovce sú bezpečnostným rizikom. 

Solárne či veterné elektrárne sa za čias prvej Ficovej vlády zase stali zlatou baňou pre „našich ľudí“ a predošlý kabinet v sektore zanechal stámiliónové dlhy.

Či by napriek gigantickej finančnej strate nebolo lepšie 3. a 4. blok Mochoviec vôbec nespustiť, do akej miery sa jadrová energetika stala už len zdrojom vysokých zárobkov pre úzku skupinu ľudí a či by sme vďaka vedeckému pokroku dokázali všetku našu energetickú spotrebu pokryť slnkom či vetrom, sme sa pýtali štátneho tajomníka ministerstva hospodárstva Karola Galeka (SaS).

#SpajaNasZodpovednost

Aktuality.sk ukazujú pravú tvár Slovenska – bez toho, aby zakrývali fakty a ohýbali realitu. Každý deň vám prinášame dôveryhodné a vyvážené spravodajstvo. Vaša podpora zabezpečí, aby náš obsah ostal otvorený aj pre tých, ktorí si to nemôžu dovoliť.

Máte už konto? Prihláste sa

Football news:

Real Madrid will play Getafe in La Liga on February 9. The match of the 1st round was postponed due to Madrid's relegation from the Spanish Cup
Monaco bought top scorer Brugge Diatt for 16 million euros
Crystal Palace have loaned Mainz top scorer Mateta for 1.5 years with the right to buy out for 15 million euros
I don't think Liverpool is in a crisis. Burnley coach after 1-0 at Anfield
Andujar Oliver about the penalty in favor of Atletico Madrid: Arbela missed Suarez. He fell himself
Loko returned Shchigolev to the post of head of the academy. He worked in the RFU
Napoli gave Milik to Marseille on loan for 1.5 years with a mandatory buyout for 8+5 million euros