Slovakia

Symbol Bratislavy si preskákal kadečo! Vražda, výtržnosti či návšteva princa Charlesa: Takto bojuje s koronou

Našťastie, popularitu medzi Slovákmi nestrácajú, domáci ich nikdy len tak neobídu. Príkladom je aj Bratislavčanka, ktorá zaslala do redakcie Nového Času ich netradičné fotky. Niečo podobné sa dalo počas koronakrízy vidieť skôr v zahraničí."Týchto dvoch známych Bratislavčanov som stretla dnes v uliciach Starého Mesta bez rúšok, tak som im požičala svoje. Mám ich nahlásiť Mikasovi?" zavtipkovala si čitateľka, ktorá nafotila symboly hlavného mesta s požičanými rúškami.

Júl 2016: Svedok krojovaného sprievodu detí počas ukážok svadobných zvykov.
Otvoriť galériu

Miestne pamiatky si mimo korony už prešli kadečím. Taký Čumil má minulosť, aká sa pri sochách len tak nevidí. Ešte 2. novembra 2000 upútal samotného britského princa Charlesa, ktorý sa počas návštevy Bratislavy prešiel po Starom Meste a prezrel si jeho pamätihodnosti. Zo širokého spektra staromestských atrakcií princa najviac zaujala socha populárneho Čumila, ktorej zmenšenú repliku následne dostal do daru od vtedajšieho starostu Starého Mesta Andreja Ďurkovského.

Neboli to však len pekné veci, ktoré sa spájajú so známou sochou. Pred návštevou princa Charlesa sa 11. mája stala v jej blízkosti vražda. Na križovatke ulíc Laurinská a Rybárska brána zavraždili traja útočníci 29-ročného muža dvoma výstrelmi z pištole a nakoniec ho dobili masívnou ponukovou tabuľou reštaurácie. Sochu Čumila v roku 2018 navyše aj dočasne demontovali. Zistilo sa totiž, že s ňou manipulovali vandali. 

Football news:

The new Bundesliga season starts on September 18
Thomas Tuchel: Atalanta is pressing and scoring a lot. PSG must play carefully
Barcelona have agreed with Lautaro, but the transfer depends on the sale of Coutinho
Mourinho about the Amazon documentary: I don't like the feeling that I'm in Big brother
Aguero will not have time to recover for the match with Real Madrid
Marcelo will miss the rest of the season in La Liga due to an adductor muscle injury
Telephone Interview, disinfection of the rails, the ban lifts. We checked-antivirus measures in the NPL really work (well, almost)