Slovakia
This article was added by the user Anna. TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Talianski odborári sa stretli v Ríme, protestovali proti silnejúcim fašistickým tendenciám (video)

16. októbra 2021

virus_outbreak_italy_protest_75186 74442dc468df4b459a8b60e4ef4b11b8 676x454 16.10.2021 (Webnoviny.sk) - Desaťtisíce členov odborových zväzov a ostatných Talianov sa v sobotu zhromaždili v Ríme, aby demonštrovali proti silnejúcim fašistickým tendenciám v krajine. Pochod zorganizovali týždeň po tom, ako pravicoví extrémisti počas protestu proti vyžadovaniu COVID pasov na pracoviskách vtrhli do sídla najväčšej talianskej odborovej organizácie CGIL.
Click here!

Demonštráciu, na ktorej sa podľa organizátorov zišlo 100-tisíc ľudí, viedol šéf CGIL Maurizio Landini spolu s ďalšími odborárskymi lídrami so sloganom „Nikdy viac fašizmus."

Minulotýždňový útok na sídlo odborárskej organizácie Landini prirovnal k tým, ktoré v roku 1921 proti odborárom podnikla vtedy založená fašistická strana. Landini sa vyjadril, že sobotňajšia akcia bola zamýšľaná ako „demonštrácia na obranu demokracie pre všetkých".

Zdroj: Webnoviny.sk - Talianski odborári sa stretli v Ríme, protestovali proti silnejúcim fašistickým tendenciám (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.