Slovakia
This article was added by the user Anna. TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Tlačová agentúra SR ponúka klientom nové produkty

Ranný Kaleidoskop pripravuje Redakcia dokumentačných databáz (RDD) a v jednej správe ponúka prehľad výročí osobností, udalostí a zaujímavostí dňa.

Bratislava 28. októbra (TASR) - Súhrnné spravodajstvo naprieč všetkými spravodajskými servismi trikrát denne a ranný kaleidoskop. To sú nové produkty, ktoré Tlačová agentúra SR (TASR) ponúka svojim klientom a verejnosti.

Súhrnné Správy TASR vychádzajú v domácom, ekonomickom a zahraničnom servise o 5.45, 11.45 a 17.45 h v pracovných dňoch a prinášajú stručný prehľad najdôležitejších informácií za predchádzajúce hodiny.

"Domnievame sa, že aktuálny spravodajský prehľad, v ktorom je na jednom mieste zhrnuté to najdôležitejšie z domova, ekonomiky, zahraničia a športu, pomôže rýchlo sa zorientovať v množstve správ nielen novinárom, ale aj širokej verejnosti," povedal šéfredaktor TASR Marián Kolár.

Verejnoprávna agentúra zaviedla v októbri aj ďalší produkt, ktorý má ambíciu zatraktívniť spravodajstvo a uľahčiť prácu profesionálom. Ranný Kaleidoskop pripravuje Redakcia dokumentačných databáz (RDD) a v jednej správe ponúka prehľad výročí osobností, udalostí a zaujímavostí dňa.

Foto: Teraz.sk/TASR

Vedúci redakcie RDD Márius Kopcsay sa domnieva, že ide o produkt, ktorý v servise chýbal, pretože predstavuje hybrid medzi bežným a stručným kalendárom a profilom resp. dokumentačným materiálom. "Výber udalostí a osobností možno prezentovať s istou mierou tvorivosti - glosovať, vybrať zaujímavé aspekty a súvislosti tak, aby klient získal stručný a dobre zapamätateľný prehľad podstatných informácií pre konkrétny dátum," doplnil Kopcsay.

Ranný Kaleidoskop vychádza v Easy servise TASR každý kalendárny deň o 6.00 h.