Slovakia

Trestaný Milan nútil školáka k zvrhlostiam: Polícia má pre rodičov dôležitý odkaz

Podľa vyšetrovateľa Milan (30) z Bratislavy zneužíval iba 12-ročného chlapca. Na prípad upozornili chlapcovi rodičia, ktorým sa syn odvážil zdôveriť až po nekoľkých mesiacoch. Muž ho nútil robiť rôzne zvrhlosti, za ktoré mu núkal peniaze. Bratislavčan už čelí obvineniam zo zločinu sexuálneho zneužívania.

Ako uviedla trnavská krajská policajná hovorkyňa, stretnutie Milana (30) s 12-ročným chlapcom sa začalo najskôr nevinne. „Obaja sa mali náhodne zoznámiť, začali si vymieňať SMS správy a telefonovať si,“ uviedla Mária Linkešová. Neskôr mal muž zneužiť bezbrannosť a neskúsenosť maloletého dieťaťa.

„Neskôr mal Milan na chlapca naliehať, núkal mu peniaze a snažil sa chlapca zmanipulovať. S cieľom vlastného sexuálneho uspokojovania žiadal, aby sa pred ním vyprázdnil alebo aby mu dovolil obchytkávať ho na intímnych miestach,“ opísala hovorkyňa.

Polícia muža zadržala a ten sa ku všetkému priznal. Zarážajúce je, že v minulosti bol už dvakrát odsúdený za majetkovú trestnú činnosť. Obvinený je na základe rozhodnutia súdu stíhaný väzobne. Polícia sa obracia na rodičov, aby predchádzali tomu, aby sa ich dieťa stalo obeťou násilníka.

„Upozornite dieťa, že nikto, dokonca ani učiteľ alebo blízky príbuzný, nemá právo dotýkať sa ho spôsobom, pri ktorom sa cíti nepríjemne. Nech vie, že to môže povedať dospelej osobe, ktorej dôveruje. Naučte dieťa zdôveriť sa s akýmkoľvek problémom a buďte preň stále oporou. Deti nemožno nútiť k bozkom ani objatiam, ak samé nechcú. A je potrebné im vysvetliť pravidlá styku s inými osobami, komunikáciu cez telefón a sociálne siete,“ zdôraznila hovorkyňa.

Zároveň dodala, že pre všetky deti a pre mladých ľudí je k dispozícii Linka detskej istoty na telefónnom čísle 11 611, na ktorú sa môžu obrátiť 24 hodín denne, a to s akýmkoľvek problémom.

Football news:

Ex-CSKA forward Denis Popov has been appointed head coach of SKA Rostov
Solskjaer after 1-2 with Sheffield: Manchester United have no time to feel sorry for themselves. Saturday's match with Arsenal
Brother Chalova moved to the Serbian Subotica
Barcelona will not sign Garcia in the winter due to financial problems
Rodgers on the draw with Everton: It was unlucky that Leicester did not score the second goal
Ancelotti on 1-1 with Leicester: I don't remember Hames scoring with a right before
Andrea Pirlo: In my 1st season at Juve, we were behind Milan, but we took the title. Everything depends on us