Slovakia
This article was added by the user Anna. TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Tržby francúzskej skupiny Kering sa dostali nad úroveň spred pandémie

Na snímke modelka predvádza kreáciu značky Gucci pod taktovkou nového kreatívneho riaditeľa Gucci Alessandra Michela v New Yorku, archívne foto. Foto: FOTO TASR/AP

Jej hlavná značka Gucci však mierne zaostávala pre spomalenie rastu v Ázii, kde sa zhoršila epidemická situácia.

Paríž 19. októbra (TASR) - Tržby francúzskeho výrobcu luxusného tovaru - skupiny Kering, ktorá vlastní značky ako Gucci či Yves Saint Laurent, sa v 3. kvartáli dostali nad predpandemickú úroveň. Jej hlavná značka Gucci však mierne zaostávala pre spomalenie rastu v Ázii, kde sa zhoršila epidemická situácia.

Tržby skupiny za tri mesiace od júla do septembra dosiahli takmer 4,2 miliardy eur, čo bolo o viac než 10 % v porovnaní s rovnakým obdobím roka 2019. Tržby za prvých 9 mesiacov boli o 9 % vyššie v porovnaní s prvými tromi kvartálmi 2019.

Tržby značky Gucci v 3. kvartáli predstavovali 2,18 miliardy eur, čo bol o 8 % menej v porovnaní s rovnakým obdobím roka 2019. Značka je vysoko závislá od ázijského trhu a tvrdo ju zasiahli nové lockdowny v Austrálii a na Novom Zélande, rovnako ako pokles cestovania čínskych zákazníkov.

"Všetky tieto faktory mali mierny negatívny vplyv," uviedol finančný riaditeľ Keringu Jean-Marc Duplaix. Šéf skupiny Francois-Henri Pinault si však veľa sľubuje od novej kolekcie a očakáva, že Gucci zaznamená silný 4. kvartál.

Z geografického hľadiska bola v 3. štvrťroku motorom rastu Severná Amerika. V expanzii pokračoval aj on-line predaj, ktorý medziročne stúpol takmer o štvrtinu a v porovnaní s 3. kvartálom 2019 až takmer o 150 %.