Slovakia

Tržby koncernu L'Oréal v 1. kvartáli vzrástli o 5,4 %

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Aj napriek pokračujúcim protiepidemickým opatreniami v niektorých krajinách, predovšetkým v západnej Európe, zotavovanie trhu s kozmetikou pokračuje.

Paríž 15. apríla (TASR) - Francúzsky výrobca kozmetiky L'Oréal zaznamenal v 1. kvartáli vyššie tržby ako pred pandémiou ochorenia COVID-19. Tržby za tri mesiace od januára do marca medziročne stúpli o 5,4 % na 7,6 miliardy eur. Na porovnateľnej báze sa zvýšili až o 10,2 %. K nárastu tržieb prispela predovšetkým prudká expanzia online predaja.

V poslednom kvartáli vlaňajška tržby stagnovali, pričom za celý rok 2020 klesli o 6,3 %. Koncern však zostal ziskový, keď za rok 2020 zaznamenal čistý zisk 3,6 miliardy eur.

Aj napriek pokračujúcim protiepidemickým opatreniami v niektorých krajinách, predovšetkým v západnej Európe, zotavovanie trhu s kozmetikou pokračuje, uviedol šéf koncernu Jean-Paul Agon. Motorom oživovania je Ázia a predovšetkým Čína.

Football news:

Thomas Tuchel: Maybe de Bruyne needed to leave Chelsea. Werner and Havertz will be able to show their best qualities here
Ter Stegen about 2:8 from Bayern: It really hurt Barca, hurt our pride. We just couldn't stop them
The Champions League final between Man City and Chelsea is likely to be moved from Turkey
Man City are Interested in Lukaku, but the striker wants to stay at Inter. There are no negotiations with Chelsea either
Zidane and Gattuso are on the list of possible candidates for the post of head coach of Juventus
Barcelona may sign PSV top scorer Malen if the deals for Holand and Depay fall through
Koeman on disqualification: I think it's personal. Well, the type is not an insult, there is something else