Slovakia

UEFA sa chce zlepšiť v boji proti rasizmu: Príkladom idú samotní hráči

Podľa prezidenta UEFA Aleksandra Čeferina viacerí futbalisti ukázali, že v danej problematike majú veľký vplyv. A ten chce vrcholný futbalový orgán na "starom kontinente" využiť pri zlepšovaní takýchto kampaní.

Čeferin vyzdvihol anglických útočníkov Marcusa Rashforda, Raheema Sterlinga či nemeckého obrancu Jeroma Boatenga za "vedenie dôležitých debát na medzinárodnej úrovni". Sterling s Boatengom sa verejne venujú otázkam rasizmu, Rashford vedie kampaň na podporu detí z najchudobnejších vrstiev. Pracuje na zabezpečení jedál počas letnej školy pre detí z rodín v núdzi. Čeferin si myslí, že sila futbalu je obrovská a UEFA by mala stavať na už existujúcich projektoch.

"Naše doterajšie kampane asi neboli dostatočné. Myslím si, že by sme to mali posunúť na novú úroveň," povedal slovinský právnik stojaci na čele UEFA. Čeferin zatiaľ nevedel špecifikovať, ktorým smerom sa únia bude uberať. "Je príliš skoro sa o tom baviť. Musíme si tieto myšlienky prejsť a popracovať na nich," dodal.

Football news:

Zinedine Zidane: real is real. The most important club in history
Nuremberg miraculously remained in the second Bundesliga. We scored in the joints on the 96th, both teams sobbed
Griezmann will miss Barca's last two games in La Liga. He was out for at least three weeks
Inter midfielder Brozovich was stripped of his driver's license. He was driving a Rolls-Royce under the influence of alcohol
Former player of the Australian national team and crystal Palace Edinak finished his career
These stadiums will open in 2020: record-breaking expensive-in the United States, with illuminated facades-in Georgia
Hames wants to leave Real Madrid and is actively looking for a new club