Slovakia

UEFA sa chce zlepšiť v boji proti rasizmu: Príkladom idú samotný hráči

Podľa prezidenta UEFA Aleksandra Čeferina viacerí futbalisti ukázali, že v danej problematike majú veľký vplyv. A ten chce vrcholný futbalový orgán na "starom kontinente" využiť pri zlepšovaní takýchto kampaní.

Čeferin vyzdvihol anglických útočníkov Marcusa Rashforda, Raheema Sterlinga či nemeckého obrancu Jeroma Boatenga za "vedenie dôležitých debát na medzinárodnej úrovni". Sterling s Boatengom sa verejne venujú otázkam rasizmu, Rashford vedie kampaň na podporu detí z najchudobnejších vrstiev. Pracuje na zabezpečení jedál počas letnej školy pre detí z rodín v núdzi. Čeferin si myslí, že sila futbalu je obrovská a UEFA by mala stavať na už existujúcich projektoch.

"Naše doterajšie kampane asi neboli dostatočné. Myslím si, že by sme to mali posunúť na novú úroveň," povedal slovinský právnik stojaci na čele UEFA. Čeferin zatiaľ nevedel špecifikovať, ktorým smerom sa únia bude uberať. "Je príliš skoro sa o tom baviť. Musíme si tieto myšlienky prejsť a popracovať na nich," dodal.

Football news:

Goalie of the banner of Labor, who was hit by lightning: everything is good at the moment. Back soon
Ole Gunnar Solskjaer: I Think it was a penalty against Aston Villa
Philadelphia played in t-shirts with the names of black people who died at the hands of the police
Kompany tries everything at Anderlecht: he coached without a license (terrible), played 15 matches and invested 3 million euros in the club
Aston Villa coach on Manchester United penalty: A shameful decision
Paul Pogba: Winning the Europa League and the FA Cup are two of Manchester United's goals for this season
Manchester United's first ever Premier League win 4 consecutive games with a difference at least 3 goals