Slovakia

Ukrajina opäť otvorila hranice pre cudzincov: Slovensko je na zozname zelených krajín

Vláda v Kyjeve uzavrela hranice a vyhlásila zákaz na obdobie 28. augusta až 28. septembra v snahe zabrániť prudkému šíreniu nákazy novým koronavírusom. Česká republika, na rozdiel od Slovenska, ale opäť figuruje v červenej časti zoznamu rizikových krajín. Ten každý týždeň aktualizuje ukrajinské ministerstvo zdravotníctva.

Koniec zákazu potvrdil agentúre Interfax Ukrajina hovorca pohraničnej stráže Andrij Demčenko. "Fakticky túto noc norma o zákaze vjazdu cudzincov do našej krajiny prestala platiť. Odteraz nie je vstup cudzincov zakázaný," povedal.

Cestujúci zo štátov v červenej časti zoznamu ale musia po príchode stráviť 14 dní v izolácii, do 24 hodín sa podrobiť testu alebo predložiť negatívny test na koronavírus.

Podmienkou strávenia karantény na mieste, ktoré si cestovateľ sám vybral, bolo povinné nainštalovanie aplikácie pre kontrolu dodržiavania karantény, ktorú je ale možné nahrať iba na smart telefóny s ukrajinskou SIM kartou. Do karantény možno tiež nastúpiť v zariadeniach, ktoré vyčlenila miestna samospráva.

Ukrajina za uplynulý deň zaznamenala 2671 nových prípadov nákazy koronavírusom a 37 úmrtí, uviedla Ukrajinská pravda s odvolaním sa na údaje rady národnej bezpečnosti a obrany a ministerstva zdravotníctva. Od začiatku pandémie sa nakazilo najmenej 201 305 Ukrajincov, z ktorých 3996 nákaze podľahlo.

Football news:

Andrea Pirlo: Messi is still on top. With such players, we must hope that they do not have the best day
The figures of Robert Lewandowski, which frightens not only the locomotive
Who will be the top scorer in the Champions League?
La Liga President on the departure of Ronaldo and Neymar: it is better to leave because of taxes than because of anything else
Kane and Son gave each other 29 assists in the Premier League. Only Lampard and Drogba (36) did it more often
Veron about Messi: Playing in Barca gives him discomfort
Mitryushkin on the move to Fortuna: Germany is a country of goalkeepers. I can learn a lot here