Slovakia

V Česku predĺžili sezónu, baráž sa môže dohrať až v auguste

Dohranie nadstavbovej skupiny o záchranu v najvyššej súťaži ohrozili pozitívne testy na koronavírus u troch hráčov a jedného člena realizačného tímu MFK Karviná.

Praha 7. júla (TASR) - Riadiaca organizácia českých profesionálnych futbalových súťaží predĺžila v utorok sezónu. Ročník vrátane baráže, ktorú hrajú 14. a 15. tím prvej ligy proti 2. a 3. mužstvu druhej ligy, by mal vyvrcholiť až začiatkom augusta. Posledný možný dátum je na odporúčanie Európskej futbalovej únie (UEFA) 2. august.

Dohranie nadstavbovej skupiny o záchranu v najvyššej súťaži ohrozili pozitívne testy na koronavírus u troch hráčov a jedného člena realizačného tímu MFK Karviná. Krajská hygienická stanica poslala celé mužstvo do štrnásťdňovej karantény a vedenie ligy odložilo zostávajúce dve kolá. Ak by sa skupina o záchranu nedohrala, nikto by nezostúpil, nekonala by sa ani baráž a medzi elitu by postúpil víťaz druhej najvyššej súťaže, ktorú vedú Pardubice.

"Všetci členovia Ligového výboru jednoznačne preferujú športové ukončenie profesionálnych súťaží a chcú vyčerpať všetky možnosti na dohranie súťažného ročníka na ihrisku. Aj preto sa výbor rozhodol upraviť termínovú listinu tak, aby mal karvinský klub dostatočný čas na tréningovú prípravu po skončení stanovenej karantény," uviedla Ligová futbalová asociácia (LFA) podľa portálu idnes.cz. Pokiaľ 16. júla vyjdú testy v Karvinej na ochorenie COVID-19 negatívne, o týždeň neskôr by sa mohlo hrať predposledné kolo skupiny o záchranu. O ďalšie tri dni by sa uskutočnilo záverečné kolo, 29. júla a 1. augusta by sa konala baráž.

Football news:

The Europa League returns today. We remember where everything stopped
Christian Falk: A third-party agent is working on Sancho's transition. Manchester United can claim that they are not negotiating
Ferran Torres: I Don't think Real Madrid will pass Manchester City in the Champions League
Manchester City will receive 15 million pounds after the transfer of Sancho to Manchester United
Buffon-Casillas: without you, everything would be less important
Ake arrived in Manchester to undergo a medical for city. He will be bought for 39 million pounds
Sancho's salary at Manchester United is 17.6 million euros a year. In Borussia, he receives 6 million rubles. Borussia Dortmund Midfielder Jaydon Sancho has agreed with Manchester United about the size of a paycheck