Slovakia

V dodávke v Bidovciach našli jeden a pol milióna nelegálnych cigariet

Cigarety boli uložené na šiestich paletách v 150 kartónových krabiciach, v spotrebiteľskom balení išlo celkovo o 75 000 krabičiek.

Košice 28. septembra (TASR) – Kriminalisti finančnej správy (FS) našli v dodávke v Bidovciach v okrese Košice-okolie 1,5 milióna kusov cigariet bez kontrolnej známky. Finančný únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov predstavuje sumu takmer 181 000 eur. Dodávka mala poľské evidenčné číslo, pri akcii zadržali Ukrajinca maďarskej národnosti. TASR o tom informovala hovorkyňa FS Martina Rybanská s tým, že ho vzali do väzby.

Cigarety boli uložené na šiestich paletách v 150 kartónových krabiciach, v spotrebiteľskom balení išlo celkovo o 75 000 krabičiek.

Voči Ukrajincovi vzniesli obvinenie zo zločinu porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru.

„Nešlo pritom o prvý jeho skutok, za ktorý bol v minulosti obvinený a právoplatne odsúdený. Keďže išlo o cudzinca a spôsobil škodu veľkého rozsahu, vyšetrovateľ Kriminálneho úradu FS spracoval návrh na vzatie obvineného do väzby,“ spresnila s tým, že sudca pre prípadné konanie Okresného súdu Trebišov mu v pondelok (27. 9.) vyhovel.

Football news:

Conte is ready to lead Manchester United, but wants a 3-year contract
Mike Richards: At Manchester United, everyone wants to be the main star, not run and take the ball away. This is not a team
Modric about 400 games for Real Madrid: Everything is fine from the very beginning. Fulfilled his dream - to play here
Neville about Solskjaer: I didn't think that Manchester United fans would turn away from me because of the support of the one who won the Champions League for us
Sulscher, after 0:5 from Liverpool, told the players that they had to fight and called them to unity
Wanda Nara returned to Icardi after he agreed to a divorce
Uli Hoeness: Luca Hernandez should go to jail because of what happened many years ago. Utter nonsense, it's his wife