Slovakia

V kauze Kúdela sa ozval aj kancelár českého prezidenta: Tvrdé slová smerom k UEFA!

Obranca Slavie Praha dostal v stredu od disciplinárky dištanc na desať zápasov za údajnú rasistickú urážku Glena Kamaru v dueli Európskej ligy proti Glasgowu Rangers. Trest platí aj pre reprezentáciu a príde tak o účasť na EURO 2020.

"Odsudzujete slušného človeka bez jediného dôkazu. Znemožňujete športovcovi plniť si sen v Európskej lige. To všetko iba preto, aby ste naplnili zvrátené očakávania úzkej skupiny aktivistov a klubu neschopného víťaziť na ihrisku, o to viac však vykrikujúcim prázdne a ublížené frázy o rasizme," citoval z Mynářovho listu pre predstaviteľov UEFA portál iDnes.cz.

Kúdela rasistický podtón incidentu s Kamarom naďalej odmieta a spolu s právnikmi zvažuje podať odvolanie voči verdiktu disciplinárky. "Podotýkam, že ide o rasizmus nepreukázaný a domnelý. Aj samotný inšpektor UEFA spochybňoval, že Ondřej Kúdela predniesol rasistický výrok," upozornil Mynář na správu vyšetrovateľa, ktorý predtým informoval, že neexistujú presvedčivé dôkazy o obsahu výroku českého hráča smerom ku Kamarovi.

Šéf kancelárie českého prezidenta porovnal aj tresty, ktoré po zápase dostali hráči Rangers. Kamara, ktorý Kúdelu po stretnutí fyzicky napadol v útrobách štadióna, dostal zákaz činnosti iba na tri zápasy. Štyri duely si nezahrá Kemar Roofe, hoci hrozivým faulom spôsobil brankárovi Slavie Ondřejovi Kolářovi zlomeninu v oblasti čelnej dutiny. "Súper sa po druhom inkasovanom góle správal hrubo, nešportovo a frustrovane. Českí športovci boli súperom po konci zápasu napadnutí vnútri štadióna a neboli vpustení do kabín," uviedol v tejto súvislosti Mynář.

Podľa kancelára, ktorý má podľa iDnes.cz rovnako ako český prezident Miloš Zeman k športu i k Slavii blízko, sa z boja proti rasizmu v podaní UEFA stal "boj neúspešných proti úspešným, vrchol pokrytectva, pozitívnej diskriminácie a trápne nadbiehanie hlúpym trendom."

Football news:

Salomon Rondon: Thank you for everything, WEB Arena. It was reported that CSKA is unlikely to buy the forward
Messi has failed to score for Madrid in the league for the first time in 15 years
Tuchel on the Champions League final: Chelsea are aware that they can beat Man City
Klopp on the top 4: It's not impossible, but it's difficult. Liverpool will try
Tiago Alcantara: Liverpool are fighting for a little miracle. It is always a pleasure to score and help the team
Manchester United missed out on a £ 200m deal. The sponsor is concerned about the conflict of fans with the Glazers
Troyes advanced to Ligue 1, winning the second division. The club belongs to the Man City holding