Slovakia

V Melbourne sa opäť šíri koronavírus, medzi prísnymi opatreniami je aj zákaz vychádzania

V austrálskom meste Melbourne opäť zavedú prísne obmedzenia v rámci snahy úradov zabrániť druhej vlne šírenia nového koronavírusu. Nariadenia začnú platiť v stredu o 23.59 hod. tamojšieho času.

Obyvatelia metropolitnej časti budú môcť najbližších šesť týždňov vychádzať zo svojich domovov, len ak pôjdu nakúpiť potraviny, k lekárovi, do práce alebo si zacvičiť. V utorok o tom informoval premiér štátu Viktória Daniel Andrews v čase, keď štát zaregistroval rekordný denný nárast nových prípadov, a to konkrétne 191.

„Myslím si, že každý z nás pozná niekoho, kto nedodržiava nariadenia tak, ako by mal. Myslím si, že každý z nás vie, že nemáme inú možnosť, ako spraviť veľmi, veľmi zložité rozhodnutia,“ vyjadril sa politik.

Zatvárajú hranice

Úrady v pondelok takisto ohlásili, že od utorka zatvárajú hranice medzi Viktóriou a Novým Južným Walesom a tiež medzi metropolitnou oblasťou mesta a regiónom Mitchell Shire. Chcú tak zabrániť vnútroštátnemu šíreniu vírusu.

„Je jasné, že sme na vrchole druhej vlny a nemôžeme vírusu dovoliť, aby sa šíril medzi našimi komunitami,“ povedal Andrews.

Úplný zákaz vychádzania

Na základe nových obmedzení zatvoria aj kaviarne a reštaurácie, ktoré pred niekoľkými týždňami otvorili. Budú môcť fungovať len formou donášky alebo si v nich môžu zákazníci vyzdvihnúť svoje objednávky. Červenú dostali aj kultúrne a zábavné zariadenia či kozmetické salóny. Niektoré školy si o týždeň predĺžia prázdniny. Zo 191 nových prípadov bolo 13 z deviatich štátnych bytových zariadení.

V husto obývaných výškových budovách žije približne tritisíc ľudí, ktorí teraz nebudú môcť za žiadnych okolností vychádzať von. Úrady medzi nimi objavili už 69 nakazených a chcú otestovať všetkých obyvateľov budov. Po ich otestovaní by mali pre nich platiť rovnaké pravidlá vychádzania, ako pre zvyšok mesta.

Vo Viktórii od vypuknutia pandémie zaregistrovali celkovo vyše 2800 infikovaných a 22 mŕtvych. Podľa Johns Hopkins University v Austrálii zaevidovali viac ako 8700 nakazených a 106 mŕtvych.

Football news:

Coach Of Brentford: We went from a mid-level team to the third team of the season. This is an incredible achievement
Burnley are not going to sell Tarkowski for less than 50 million pounds
Lester wants to rent Trincou at Barca with the obligation of ransom for 50 million pounds
Scott Parker: Fulham have a lot to progress. And I am happy about it
Manchester United are threatening to pull out of negotiations for Sancho if Borussia do not reduce the price from 120 million euros
Cesc about Casillas: You are a mirror to look into
Lone mascots are another symbol of the year